معاون فناوری وزیر بهداشت خبر داد

ایجاد فرصتی برای خرید مراكز درمانی از تجهیزات ساخت داخل

ایجاد فرصتی برای خرید مراكز درمانی از تجهیزات ساخت داخل

به گزارش بازاری معاون تحقیقات و فناوری وزیر بهداشت اعلام نمود: برمبنای انعقاد تفاهم نامه ای فرصتی فراهم گشته است تا بیمارستان ها از تجهیزات درمانی ساخت داخل خریداری کنند که این امر سبب توسعه فناوری های مورد نیاز حوزه سلامت از طرف شرکت های فناور خواهد شد.


به گزارش بازاری به نقل از ایسنا، دکتر فرید نجفی بامداد امروز در افتتاحیه ششمین همایش و فن بازار ملی سلامت با اعلان اینکه در حوزه فناوری، نمایشگاه های "ایران لب" و "ایران ساخت" برگزار می شود، اضافه کرد: ولی در حوزه سلامت فن بازار تخصصی در سطح ملی نداشتیم و از طرف وزارت بهداشت این ماموریت به دانشگاه علوم پزشکی تهران بعنوان نماینده این وزارتخانه واگذار شد تا دراین زمینه اقدام نماید.
وی افزود: از دانشگاه علوم پزشکی تهران خواسته شد که رویکرد فن بازار ملی حوزه سلامت ملی باشد.
نجفی با تاکید بر اینکه فناوری های حوزه سلامت در دنیا نقش بی بدیلی در GDP کشورها و ارتقای سطح سلامت جوامع دارد، اظهار نمود: بدین جهت شاهدیم که شرکت های بزرگی که در حوزه سلامت فعال نبودند، به تدریج به سمت تولید واکسن و بیوتکنولوژی در حال حرکت هستند که این امر به سبب سودآوری این حوزه است.
معاون تحقیقات و فناوری وزیر بهداشت، با اشاره به زیست بوم توسعه فناوری حوزه سلامت در کشور، اشاره کرد: در این زیست بوم از یک سو سازمان غذا و دارو بعنوان رگولاتوری مبادرت به صدور تاییدیه برای محصولات فناورانه حوزه سلامت می کند و از طرف دیگر وزارت بهداشت بازار مصرف این محصولات که مراکز درمانی و بیمارستان ها هستند را در اختیار دارد و شرکت های دانش بنیان باید از این فرصت بهره برداری کنند.
وی با تاکید بر تغییر ماهیت فناوری در دنیا، تصریح کرد: دیگر زمان ایجاد کارخانجات بزرگ برای ساخت خودرو و یا توسعه صنایع سنگین گذشته است؛ چونکه الگوی غالب در دنیا توسعه شرکت های کوچک با فناوری های "های تک" است و برمبنای گزارشی که در زمینه ماندگاری شرکت های فناور منتشر و در آن تاکید شده ماندگاری شرکتها کاهش یافته است، دلیل این ماندگاری کم، توسعه و تغییر فناوری در دنیا عنوان شده است.
وی اشاره کرد: یک شرکت بزرگ که به صنایع بزرگ پرداخته است، اگر نتواند با زیست بوم فناوری موجود سازگار شود، ماندگاری پایداری نخواهد داشت؛ بدین جهت شرکتها باید چابک باشند تا بتوانند با سرعت برمبنای تکنولوژی روز دنیا محصولات خودرا تغییر دهند.
نجفی، تکثیر الگوهای موفق در دانشگاه ها و مراکز درمانی را از رویکردهای معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت دانست و اضافه کرد: ماموریت ما این است که نمونه های موفق را شناسایی نماییم و از آنها درس بگیریم و آنها را تکثیر نماییم.
معاون تحقیقات و فناوری وزیر بهداشت با ابراز امیدواری از اینکه با امضای تفاهم نامه ای با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از محصولات ایران ساخت حوزه سلامت حمایت لازم صورت گیرد، افزود: پشتیبانی از فناوری های ایران ساخت علاوه بر آنکه سبب رشد شرکت های فناور خواهد شد، سبب اعتلای کشور نیز می شود.
وی با اشاره به انعقاد تفاهم نامه ای در زمینه خرید بیمارستان ها از تجهیزات بیمارستانی ساخت داخل، اشاره کرد: اجرائی شدن این مبادرت به ترویج این زیست بوم کمک خواهد کرد، ضمن آنکه شرکت های فناور و دانش بنیان با شناخت نیازهای حوزه سلامت به سمت توسعه فناوری های مورد نیاز کشور خواهند رفت که این امر سود چندجانبه را به دنبال دارد.
منبع:

1399/11/06
14:42:29
0.0 / 5
916
تگهای خبر: بازار , تخصص , تولید , خرید
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴

لینک دوستان بازاری

بازاری

تگهای بازاری

baazari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازاری محفوظ است

بازاری

بازار فروش کالا