وزیر صمت:

در شرایط جدید، سرمایه گذاران خارجی در كشور حضور می یابند

در شرایط جدید، سرمایه گذاران خارجی در كشور حضور می یابند

خوزستان وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینکه اگر صنعت فولاد، پتروشیمی و صادرات نبود، در دوران تحریم با مشکلاتی روبه رو می شدیم، اظهار داشت: بطور قطع با شرایط جدیدی که ایجاد شده، حضور سرمایه گذاران خارجی را در کشور خواهیم داشت.علیرضا رزم حسینی در آیین افتتاح فاز اول کارخانه پارس کیمیا کلر خوزستان که امروز (۱۲ بهمن ماه) در شوشتر برگزار شد، اظهار نمود: اجرای این پروژه منطبق با بند ۱۳ و ۱۹ سیاست اقتصاد مقاومتی است. در این دو بند، به فعالیت در حوزه صنایع، ارزش افزوده صنعتی و صادرات کالاها اشاره شده است که خوشبختانه سرمایه گذاران با روش های به روز موفق شدند در این حوزه اقدام و پارک کلر را با فناوری خوبی ایجاد کنند.

به گزارش بازاری به نقل از ایسنا، وی ادامه داد: سیاست وزارت صمت در حوزه صنعتی، افزایش ارزش افزوده صنعتی است و باید ارزش افزوده صادرات افزایش یابد.

رزم حسینی اظهار داشت: تابحال در سرتاسر کشور یک هزار و ۲۰۰ پروژه که در کارخانجات، نیمه فعال و یا نیمه تعطیل شده بودند، در حال اجرا هستند که ۴۷ کارخانه از این تعداد در خوزستان قرار دارند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: علیرغم تحریم ها، اغلب کارخانجات در دو سه شیفت کار می کنند و مدیریت در حوزه ثبت سفارش سبب شده ساخت داخل کارخانجات، دستاورد بزرگی در دوران تحریم باشد.

وی اضافه کرد: اگر صنعت فولاد، پتروشیمی و صادرات نبود، در دوران تحریم با مشکلاتی روبه رو می شدیم.

رزم حسینی بیان نمود: بطور قطع با شرایط جدیدی که ایجاد شده، حضور سرمایه گذاران خارجی را در کشور خواهیم داشت.

وی خاطرنشان کرد: یکی از شاخصه های امید به کارآفرینی، زندگی، اشتغال و اقتصاد کشور، صدور گواهی تاسیس واحدهای صنعتی – تولیدی است؛ در ۱۰ ماهه سال جاری در مقایسه با مدت مشابه سال قبل این شاخص در سطح کشور ۳۸ درصد و در خوزستان ۴۴ درصد افزایش یافته است. این مورد نشان داده است خوزستان در زمینه تولید، صادرات، نهضت ساخت تولید داخل و اشتغال و افزایش درآمد ملی آمادگی دارد.
1399/11/12
14:20:34
0.0 / 5
866
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳

لینک دوستان بازاری

بازاری

تگهای بازاری

baazari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازاری محفوظ است

بازاری

بازار فروش کالا