ایجاد شركتهای دانش بنیان نوع 3 برای رفع نیازهای راهبردی

ایجاد شركتهای دانش بنیان نوع 3 برای رفع نیازهای راهبردی

به گزارش بازاری رئیس مرکز شرکت ها و موسسات دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ضمن اشاره به نقش شرکتهای دانش بنیان در رفع چالش های کشور با استفاده از فناوری اظهار داشت: در این راستا اقدام به ایجاد شرکتهای دانش بنیان نوع ۳ در جهت رفع نیازهای راهبردی کشور کردیم.


به گزارش بازاری به نقل از ایسنا محمدصادق خیاطیان در رویداد عرضه نیازهای فناورانه سازمان پزشکی قانونی کشور که به صورت آنلاین برگزار شد، ضمن اشاره به برگزاری رویدادهای فناورانه در صندوق نوآوری و شکوفایی، با اشاره به اینکه این رویدادها دستاوردهای خوبی در حوزه پشتیبانی از شرکتهای دانش بنیان داشته است، اضافه کرد: اعتماد کشور به شرکتهای دانش بنیان سبب شده است که این شرکت ها در سالهای اخیر در جایگاه قابل قبولی قرار گیرند.
وی افزود: این امر بگونه ای است که از عالی ترین مقام کشور تا سران ۳ قوه و مدیران و مسؤولان با بیان اینکه شرکت ها می توانند باری از دوش کشور بردارند، بنابراین تلاش می کنند تا موانع را از پیش روی این شرکت ها بردارند که این امر اتفاق مهمی است.
خیاطیان، ضمن اشاره به گذشت یک دهه از اجرای قانون پشتیبانی از شرکتهای دانش بنیان در کشور، خاطرنشان کرد: در این زمان اتفاقات خوبی رخ داد و به برکت فعالیتهای شرکتهای دانش بنیان خدمات با کیفیت بالا ارائه شد و توانستند بعضی از مشکلات کشور را مرتفع کنند.
رئیس مرکز شرکت ها و موسسات دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، با تکیه بر لزوم داشتن رویکرد خاص به بعضی از حوزه های فناوری، خاطرنشان کرد: بر این اساس نوع جدیدی از شرکتهای دانش بنیان نوع ۳ را ایجاد کردیم که از مصادیق آن توجه به مسایل راهبردی کشور است.
وی افزود: در کشور با مسایل و چالش هایی مواجه هستیم که دانش بنیان ها می توانند در این عرصه ها وارد شوند و پاسخ‎های فناورانه به این چالش ها بدهند.
خیاطیان ضمن اشاره به راه اندازی پردیس نوآوری حقوقی قضایی، اضافه کرد: در برگزاری این مرکز دو رویکر وجود داشت که یکی از آنها "نفوذ فناوری در قوه قضائیه و کمک شرکتهای دانش بنیان در رفع نیازمندی های قضایی" بوده است و با برگزاری چنین رویدادهای فناورانه تلاش می شود نیازهای این قوه شناسایی شود و با استفاده از ابزارهایی شرکتهای دانش بنیان این نیازمندی ها رفع گردد.
خیاطیان رویکرد دوم را شبکه سازی و پشتیبانی از رشد نوآوران حوزه قضایی نام برد و افزود: این آمادگی در معاونت علمی وجود دارد که نوآوران این عرصه در مرکز نوآوری حقوقی و قضایی مستقر شوند و مورد حمایت قرار گیرند.
منبع:

1399/12/20
18:14:03
0.0 / 5
823
تگهای خبر: ابزار , حقوق , حقوقی , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳

لینک دوستان بازاری

بازاری

تگهای بازاری

baazari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازاری محفوظ است

بازاری

بازار فروش کالا