نوبخت اعلام كرد؛

افزایش ۵۰ درصدی حقوق كارمندان و بازنشستگان

افزایش ۵۰ درصدی حقوق كارمندان و بازنشستگان

رئیس سازمان برنامه و بودجه از افزایش 50 درصدی حقوق کارمندان و بازنشستگان آگاهی داد و اظهار داشت: برای تعدادی از بازنشستگان، حقوق و دستمزد بیش از 50 درصد رشد داشته است.به گزارش بازاری به نقل از رادیو اقتصاد، محمدباقر نوبخت، رئیس سازمان برنامه و بودجه درباره جزئیات اداره کشور در سال ۹۹ اظهار داشت: البته از اینکه آنچه تقدیم کارمندان دولت کرده ایم ناکافی بوده شرمنده ایم اما همان مقدار ناکافی هم نسبت به سال قبل پنجاه درصد افزایش داشته است حتی برای تعدادی از بازنشستگان عزیز بیش از پنجاه درصد افزایش را دریافت کرده اند.
وی درباره پرداخت یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان علی الحساب در آخرین ساعات ۲۹ اسفند، اظهار داشت: برمبنای قولی که به بازنشستگان در زمینه شروع مرحله بعدی همسان سازی حقوق بازنشستگان در اسفندماه ۱۳۹۹ داده بودیم، این پرداخت انجام شد؛ ضمن اینکه در مردادماه سال قبل نیز، کاری را برای همسان سازی بازنشستگان تامین اجتماعی و در مهرماه هم برای بازنشستگان کشوری و لشگری انجام شده است.
رئیس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به اینکه صندوق تامین اجتماعی خارج از دولت و دو صندوق دیگر در داخل دولت هستند، اظهار داشت: باتوجه به تفاوتی که در پرداخت های این دو مجموعه صندوق رخ داد، بعد از آن که متوجه شدیم، به یک توافقی رسیدیم و به بازنشستگان تامین اجتماعی هم قول دادیم که در اسفندماه این مرحله دوم همسان سازی را شروع می نماییم و به همین جهت، این مبلغ یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان به حساب ۳ میلیون و ۶۰۰ هزار نفر از اعضای این صندوق واریز شد.
وی اضافه کرد: در سال ۱۴۰۰ هم باز رقم هایی در جهت همسان سازی حقوق های این عزیزان اضافه خواهیم کرد.
نوبخت در پاسخ به سوالی در مورد تغییرات و تحولات مهم کشور و شعار کلیدی و مهم انتخاب شده برای این سال، اظهار داشت: این فقط یک نام و اسم نیست که از طرف مقام معظم رهبری برای سال جاری بیان شده؛ بلکه یک راهبرد است؛ به این معنا که کشور به جهت اینکه کشور بتواند بر پایه ظرفیت های خودش عمل کند و حتی اگر نفت را از اقتصاد ما جدا کند، به جهت اینکه کشور و اقتصادمان بتواند رشد داشته باشد، راهی جز تولید ندارد.
رئیس سازمان برنامه بودجه کشور افزود: سال قبل بعد از آنکه مقام معظم رهبری شعار و نام سال را مطرح نمودند، ما در روز دوم فروردین ما جلسه برنامه ریزی را برای جهش تولید را برگزار کردیم و هم اکنون هر استان یک برنامه برای جهش تولید دارد و مشخص کرده ایم که در استان چه طرح های تولیدی وجود دارد و ظرفیت های خالی آنها چیست.
وی افزود: اگر بتوانیم حرکتی به این ستادها بدهیم و با مبالغی سرمایه گذاری، بتوانند کار را شروع کنند؛ اتفاق مهمی رخ داده، چونکه اگر بدین سبب باشد که کاری از صفر شروع شود، اینقدر زمان خواهد برد که به جهش نمی رسند؛ اما اگر بتوانیم با یک حرکت کوچک، طرح های موجودی که در مراحل پایانی هستند را تکمیل و وارد چرخه تولید نماییم، ناگهان مقدار زیادی از تولیدات وارد چرخه اقتصادمان می شود.
نوبخت اضافه کرد: به همین جهت مقام معظم رهبری به درستی بر این کار شروع شده تاکید نمودند، کاری که نه از سال قبل شروع شده بلکه از سالهای پیش سند چشم انداز ۲۰ ساله و اساس سیاست های اقتصاد مقاومتی ما توجه به افزایش تولید بوده است.
رئیس سازمان برنامه و بودجه معتقد می باشد، آنچه که از طرف مقام معظم رهبری بیان شد یک نیاز کشور است و تردید نداشته باشید اتفاقی که این رویکرد رقم می زند در خصوص اینکه ما از یک سو پشتیبانی نماییم و از طرف دیگر موانع موجود تولید را رفع نماییم پول چندانی نیاز ندارد بلکه مدیریت نیاز دارد.
وی در پاسخ به این پرسش که آیا با تاکید بر دستاوردهایمان در مقاومت و مدیریت در قبال سخت ترین جنگ اقتصادی و تحریمی که مقابل ما رخ داد و مدیریت کرونا، می توانیم در سال ۱۴۰۰ وضعیت بهتری را شاهد باشیم اظهار داشت: ما در سومین سالی است که نه در تحریم بلکه در محاصره اقتصادی به سر می بریم بااینکه باید بدانند که ما راه های دور زدن تحریم را بلدیم و قسمتی از آنرا هم انجام داده ایم.
نوبخت اظهار داشت: از نظر تحریم کنندگان، نه اجازه دادند نفت بفروشیم و فراتر از آن، در سیستم بانکداری دنیا اجازه جابجایی ارز را هم نداشتیم در صورتیکه کشوری هستیم که نیاز داریم در سال چند ده میلیارد دلار واردات و صادرات داشته باشیم و اگر سیستم بانکی را بر روی این کار بسته شود در حقیقت بخش غیر نفتی ما را هم بسته اند که از این کار هم مضایقه نکردند.
وی افزود: ما به رغم وجود همه این شرایط، با کمترین وابستگی به نفت که از نظر آنها الزامی بود و از نظر ما هم یک نوع اجبار خیرخواهانه برای کشور، توانستیم کشور را در سال قبل اداره نماییم. ممکنست عده ای بپرسند که چطور اداره شد که در جواب باید به این نکته اشاره کنم که همین که در آخرین روز سال کارمندی نیست که ادعا کند به او گفته ایم به سبب مشکلات اقتصادی پنجاه درصد حقوقش به او پرداخته شده است یعنی اداره شده است. در صورتیکه حتی در کشورهای اروپایی مانند یونان اتفاقاتی را در گذشته شاهد بوده ایم. البته از اینکه آنچه تقدیم کارمندان دولت کرده ایم ناکافی بوده شرمنده ایم اما همان مقدار ناکافی هم نسبت به سال قبل پنجاه درصد افزایش داشته است حتی برای تعدادی از بازنشستگان عزیز بیش از پنجاه درصد افزایش را دریافت کرده اند و بدهی مان به جانبازان و ایثارگران هم پرداخت کرده ایم.
وی افزود: بدهی مان بابت گندم را به کشاورزان هم پرداخت کرده ایم و در همین شرایط تحریمی، بیش از هشتاد هزار میلیارد تومان طرح های عمرانی را مورد بهره برداری قرار دادیم.
نوبخت اشاره کرد: بااینکه تاکید می کنم که بابت مسائلی همچون تورم و افزایش قیمت ها و یا کمیاب شدن تعدادی از اقلام شرمنده مردم هستیم؛ اما به هر حال دشمنی که فکر می کرد ما چهلمین سال انقلابمان را نتوانیم جشن بگیریم، شکست خورد و حتی رژیم جدید امریکا هم قبول کرده که این فشار حداکثری شکست خورده است.

1400/01/04
13:53:51
5.0 / 5
611
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱

لینک دوستان بازاری

بازاری

تگهای بازاری

baazari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازاری محفوظ است

بازاری

بازار فروش کالا