علت تعطیلی واحدهای صنعتی چیست؟

علت تعطیلی واحدهای صنعتی چیست؟

عضو هیئت مدیره خانه صنعت، معدن و تجارت استان تهران معتقد می باشد که بیش از 95 درصد علت رکود این واحدهای صنعتی به منابع مالی یعنی بانک ها و مسائل مدیریتی برمی گردد.


به گزارش بازاری به نقل از ایسنا، صابر پرنیان، مدیرعامل شهرک های صنعتی استان تهران در مورد احیای بیش از ۱۴۰۰ واحد راکد صنعتی اظهار داشت: ۱۴۰۰ واحد صنعتی که در سال های گذشته فعالیت می کردند بنابر دلایلی تعطیل شده بودند اما با همت همه دست اندرکاران و اقدامات قانونی و حمایتی به چرخه تولید برگشتند و اشتغال و تولید در این واحدها به جریان افتاد.
وی با اعلان اینکه سهم شهرک های صنعتی استان تهران از این تعداد واحدهای تعطیل، ۱۲۰ واحد بود اظهار داشت: خوشبختانه این ۱۲۰ واحد در سال قبل به چرخه تولید برگشت.

مدیرعامل شهرک های صنعتی استان تهران متذکر شد: این واحدها احیا شدند اما فراموش نکنیم که واحد صنعتی یک موجود زنده است و همیشه باید مراقبت و محافظت گردد.

پرنیان تدوین برنامه بلندمدت و استراتژی صنعتی را ضروری و موثر دانست و اظهار داشت: ما باید قوانین را طوری وضع نماییم که عملاً منجر به بهبود فضای کسب وکار شود و درمورد صدور مجوزهای جدید و آمایش سرزمینی برای تولید کالاها نیز باید اقدامات مناسبی صورت گیرد.

بگفته مدیرعامل شهرک های صنعتی استان تهران، وجود قوانین متناقض و جزیره ای و ضد تولید و بخشنامه های خلق الساعه حاکی از ضرورت تهیه و تدوین یک برنامه بلندمدت برای حفظ و ارتقای تولید و تولید صادرات محور است.

همین طور علی صدری در مصاحبه با رادیو گفت و گو اظهار داشت: مایه تاسف است که پس از گذشت یک دهه از نامگذاری سال های اقتصادی از طرف مقام معظم رهبری، ما امروز به احیای ۱۴۰۰ واحد تولیدی تعطیل افتخار می کنیم!

عضو هیئت مدیره خانه صنعت، معدن و تجارت استان تهران معتقد می باشد که بیش از ۹۵ درصد علت رکود این واحدهای صنعتی به منابع مالی یعنی بانکها و مسائل مدیریتی برمی گردد.

وی با اذعان به عدم استفاده بهینه و مناسب از منابع و سرمایه انسانی در این عرصه اظهار داشت: متاسفانه در انتخاب مدیران دولتی بجای شایسته سالاری، سیاست سالاری دنبال می شود و در بخش خصوصی هم خودمان هم تولیدکننده، هم تامین کننده و هم فروشنده هستیم و جهت بررسی نیاز بازار، از متخصص واقعی آن استفاده نمی نماییم.

صدری، ماندگاری واحدهای صنعتیِ برگشته به چرخه تولید را نیازمند عارضه یابی مدیریتی دانست و اظهار داشت: یکی از شاخصه های اصلی تولید در کل دنیا منابع مالی و سخت افزاری است اما وقتی منابع مالی در ایران با هزار مانع از بانک تامین می شود و هزینه سرمایه گذاری هم به شدت بالاست نهایتاً منجر به ورشکستگی خواهدشد.1400/01/15
11:33:36
5.0 / 5
357
تگهای خبر: اقتصاد , بازار , بانك , تخصص
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳

لینک دوستان بازاری

بازاری

تگهای بازاری

baazari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازاری محفوظ است

بازاری

بازار فروش کالا