معاون اقتصادی رئیس جمهور اعلام كرد

تمدید مهلت تسویه بدهی بدهكاران شبكه بانكی به مدت ۶ ماه

تمدید مهلت تسویه بدهی بدهكاران شبكه بانكی به مدت ۶ ماه

به گزارش بازاری معاون اقتصادی رئیس جمهور اعلام نمود:  ستاد ملی کرونا با هدف مانع زدایی و پشتیبانی از تولید، با تمدید مهلت های تعیین شده در قانون تسهیل تسویه بدهی بدهکاران شبکه بانکی به مدت ۶ ماه موافقت نمود.به گزارش بازاری به نقل از معاونت اقتصادی ریاست جمهوری، محمد نهاوندیان عنوان کرد: بر مبنای مصوبه سال قبل ستاد ملی کرونا، مهلت های تعیین شده در قانون تسهیل تسویه بدهی، تا آخر سال ۱۳۹۹ آخر می پذیرفت.
وی تصریح کرد: با پیشنهاد وزارت صنعت، معدن و تجارت و ستاد تسهیل و رفع موانع تولید، مبحث در دستور کار کارگروه آثار اقتصادی مقابله با کرونا قرار گرفت و در جلسه هفته قبل کارگروه، پس از بررسی و با عنایت به شرایط اقتصادی ناشی از شیوع ویروس کرونا، تاکید شد این تمدید در جهت پشتیبانی از واحدهای تولیدی و تحقق شعار سال صورت پذیرد. بنابراین مبحث در جلسه امروز ستاد ملی مقابله با کرونا مطرح و با موافقت اعضا، تاریخ های تعیین شده در مصوبه قبلی ستاد به مدت ۶ ماه تمدید گردید تا واحدهای تولیدی با شرایط مطلوب تری نسبت به تسویه بدهی اقدام نمایند.
معاون اقتصادی رئیس جمهور اظهار داشت: بر مبنای قانون مذکور اشخاص حقیقی با تسهیلات زیر ۵۰۰ میلیون تومان و بنگاه های اقتصادی حقوقی با تسهیلات زیر ۲ میلیارد تومان، در رشته فعالیتهای تولیدی شامل کشاورزی، شیلات، استخراج معادن، صنعت، ساختمان و تأمین برق، آب و گاز مشمول این قانون هستند. جریمه تأخیر این تولیدکنندگان بخشوده می شود و بدهی آنان بر مبنای نرخ قرارداد اولیه و به صورت ساده (و نه مرکّب) محاسبه می شود.
نهاوندیان اضافه کرد: تولید کنندگانی مشمول تسهیلات این قانون هستند که بخواهند بدهی غیرجاری خویش را نقداً تسویه کنند. دولت و ستاد ملی کرونا تصمیم گرفت در جهت پشتیبانی از تولید و تسهیل تسویه بدهی، نسبت به تمدید مهلت های تعیین شده در این قانون اقدام نماید.
وی اظهار داشت: بر مبنای مصوبات ستاد اقتصادی دولت که به دستگاه ها ابلاغ گردیده است، رفع موانع تولید و پشتیبانی از این بخش در دستور کار ستاد قرار گرفته و همه پیشنهادهای دستگاه ها و بخش خصوصی و تعاونی، در جهت مانع زدایی و پشتیبانی از تولید برای تصویب در هیأت دولت و شورایعالی هماهنگی اقتصادی سران قوا در حال جمع بندی نهایی است و متعاقباً اطلاع رسانی خواهد شد.


منبع:

1400/01/31
13:02:02
5.0 / 5
285
تگهای خبر: اقتصاد , بانك , تسهیلات , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴

لینک دوستان بازاری

بازاری

تگهای بازاری

baazari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازاری محفوظ است

بازاری

بازار فروش کالا