نایب رئیس كانون انجمن صنفی مرغداران گوشتی:

دریافت تسهیلات از بانك كشاورزی به نتیجه نرسید

دریافت تسهیلات از بانك كشاورزی به نتیجه نرسید

به گزارش بازاری نایب رییس کانون انجمن صنفی مرغداران گوشتی اظهار داشت: کلیه حساب های سامانه بازارگاه در بانک کشاورزی است. با وزارت جهاد کشاورزی مکاتباتی انجام دادیم که سرمایه در گردش مرغداران در این بانک به گونه ای تعریف شود که به واحدهای مرغداری تسهیلاتی اعطا شود تا این واحدها بتوانند بدون هیچ مشکلی و بطور مستقیم جوجه و نهاده های مورد نیازشان را تامین کنند. اما پس از گذشت 4 ماه هنوز هیچ نتیجه ای حاصل نشده است.حبیب اسدالله نژاد در گفت و گو با ایسنا، با اعلان اینکه سیاست گذاری تولید مرغ در اردیبهشت ماه حدود ۱۲۰ میلیون قطعه است در صورتیکه پیش بینی می شود کل تولیدات در اردیبهشت ماه به عددی حدود ۱۱۰ میلیون قطعه برسد، اظهار نمود: در حقیقت ۶ماه پیش که مسئولان متوجه شدند ممکنست در سال ۱۴۰۰ با کمبود تولید مواجه شویم باید تدابیری برای آن اتخاذ می کردند تا از آن طرف واحدهای مرغ مادر نیز مجبور نشوند تا ۷۶ هفتگی جوجه هایی را وارد بازار کنند که توجیه اقتصادی و بازدهی مطلوب نداشته باشد.

وی به وضعیت خرید و فروش جوجه یکروزه اشاره نمود و اظهار داشت: واحدهای مرغ مادر بیشتر تمایل دارند با واسطه ها و دلالان کار کنند. از طرفی دلالان به خریداران جوجه فاکتور نمی دهند یا اگر فاکتور بدهند عدد دیگری در آن درج می کنند که اعتباری ندارد.

نایب رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران گوشتی در تایید صحبت های تعدادی از فعالان صنعت طیور که گفته بودند مرغداران نقدینگی ندارند و همین مورد آنها را به سمت دلالان سوق می دهد، اظهار داشت: جوجه، نهاده و سایر اقلام مورد نیاز برای پرورش مرغ بایستی بصورت نقدی خریداری شود. از طرفی هزینه های تولید هم چندین برابر شده است و شرایط تولید در چندین سال اخیر به شکلی نبوده که مرغداران بتوانند سرمایه ای جمع کنند. بانک ها هم در ارائه تسهیلات سخت گیری های خاص خودشان را دارند.

وی اشاره کرد: کلیه حساب های سامانه بازارگاه در بانک کشاورزی است. با وزارت جهاد کشاورزی مکاتباتی انجام دادیم که سرمایه در گردش مرغداران در این بانک به شکلی تعریف شود که به واحدهای مرغداری تسهیلاتی اعطا شود تا این واحدها بتوانند بدون هیچ مشکلی و بطور مستقیم جوجه و نهاده های مورد نیازشان را تامین کنند.

اسدالله نژاد در آخر اظهار داشت: حدود ۴ماه است که درخواست خودرا در این خصوص به وزارت جهاد کشاورزی فرستادیم و با وجود اینکه قول پیگیری به ما داده اند، اما هنوز هیچ نتیجه ای حاصل نشده است.
منبع:

1400/02/11
23:39:44
5.0 / 5
518
تگهای خبر: اقتصاد , بازار , بانك , تسهیلات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳

لینک دوستان بازاری

بازاری

تگهای بازاری

baazari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازاری محفوظ است

بازاری

بازار فروش کالا