رئیس كمیسیون صنایع:

خودرو نباید اینطور قیمت گذاری شود

خودرو نباید اینطور قیمت گذاری شود

البرز رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: قیمت گذاری و واگذاری خودرو نیازمند تعیین یک ساز و کار مناسب و نظام مند است.عزت الله اکبری تالار پشتی روز شنبه ۲۵ اردیبهشت در نشست با فعالان اقتصادی بخش خصوصی در محل اتاق البرز در مورد وجود بخش نامه های مخل پیشرفت تولید و صنعت اظهار نمود: بروز این موارد ۹۹ درصد مربوط به دولت می باشد.

به گزارش بازاری به نقل از ایسنا، وی افزود: نامه ها و پروتکل هایی که دولت ها وضع می کنند، در این دولت حتی بیشتر از قبل دوره های پیشین هم بوده است.

رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: واقعیت این است که برای کمک به صنایع بصورت میدانی بسیاری از موارد را بوسیله مقامات دولتی میانی در استانها پیگیری می نماییم.

وی در مورد بحث قیمت گذاری خودرو ها بیان کرد: اعتقاد داریم که به لحاظ کارشناسی نباید این نوع قیمت گذاری ها صورت گیرد بلکه باید از طرف دولت یک نظام تامین اجتماعی قوی باشد که برمبنای آن هر شخصی بعد از اطلاع از شرایط همچون پرداخت اقساطی و بهره آن برای دریافت خودروی مورد نظر خود اقدام نماید.

اکبری تالار پشتی با اشاره به این که دولت باید به یک جمع بندی درباب پشتیبانی از صنایع برسد، اظهار داشت: در گذشته با کوشش های انجام شده در سمت هایی که داشته ایم، پروسه صدور جواز تاسیس، پروانه تاسیس و پروانه بهره برداری را کوتاه کرده و زمان آنرا به چند ساعت رسانده ایم، دولت و مدیران آن هم باید قدرت تصمیم گیری درست و بموقع داشته باشند.

وی در مورد مشکلاتی که پیرامون موافقت یا مخالفت محیط زیست درباب استقرار صنایع در بعضی نقاط وجود دارد، هم اظهار داشت: در این رابطه محیط زیست نمی تواند با موردی مخالفت کند فقط می تواند بگوید که استاندارها از نظر این مجموعه کدام است و برمبنای آن اعلام نماید که برای استقرار صنایع افراد متقاضی چگونه اقدام نمایند، برای راه اندازی یک شهرک صنعتی هم نخست مطالعات زیست محیطی بر طبق استاندارهای این سازمان بررسی می شود.

رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در رابطه با پیگیری وضع قوانین و مقررات خطاب به فعالان اقتصادی از آنها درخواست نمود که در این مورد منسجم تر کار کنند و اضافه کرد: شما صنعتگران و تولیدکنندگان وقتی همراه و منسجم باشید اگر حتی بخواهید که وزیری تغییر کند تا زمانی که به این خواسته خود دست یابید ما در مجلس کنارتان خواهیم بود.

وی با اعلان اینکه برخی فعالان اقتصادی می گویند که انتخابات سیاسی است و ما ضرورتی به مشارکت و حضور در این حوزه نمی بینیم، خطاب به بخش خصوصی اظهار داشت: انتخابات یک امر مهم اجتماعی است که سرنوشت جامعه، کشور و آینده سازان ما را رقم می زند، شما باید پای کار باشید و حداقل ۴ وزیر دولت توسط شما تعیین شود.

اکبری تالار پشتی با اعلان اینکه دولت خدمتگزار مردم است و بخش خصوصی هم برگرفته از مردم است، توضیح داد: این تولیدکنندگان و صنعتگران هستند که باید بخش تولید، صنعت و اقتصاد کشور را نجات دهند.

وی با اشاره به در پیش داشتن انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای شهر و روستا اشاره کرد: باید بخش خصوصی هم در این عرضه مشارکت و حضور فعال داشته باشند.

رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این که بخش خصوصی باید قدرت مطالبه گری خود از دولتی ها را بالا ببرد، اضافه کرد: در مقابل دولت هم باید به دنبال کار آنها باشد و در میدان عمل و صحنه به طور حضوری مشکلات تولید و صنعت را بررسی کند، بعنوان نمونه در البرز استاندار می تواند روزانه از تعدادی زیادی صنایع بازدید کرده و مشکلات این واحدها را از نزدیک رصد کند.

وی در بحث فعالیت صنایع در شعاع ۱۲۰ کیلومتری پایتخت هم اظهار داشت: با توجه با آنکه هم اکنون خیلی از صنایع هایتک شده اند نباید نیازی به لحاظ کردن کردن مصوبه شعاع ۱۲۰ کیلومتری باشد.

اکبری تالار پشتی افزود: وقتی انسجام و همکاری بخش خصوصی باشد، در مجلس هم تمامی مشکلات و معضلات مطرح شده از طرف فعالان این عرصه را به طور جمع بندی شده از طرف مقامات دولتی در استانها تحویل گرفته و رسیدگی و پیگیری می نماییم.
1400/02/25
20:26:45
5.0 / 5
312
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳

لینک دوستان بازاری

بازاری

تگهای بازاری

baazari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازاری محفوظ است

بازاری

بازار فروش کالا