دو ابزار مالی صندوق نوآوری و شكوفایی برای پشتیبانی از شتابدهنده ها

دو ابزار مالی صندوق نوآوری و شكوفایی برای پشتیبانی از شتابدهنده ها

به گزارش بازاری معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی ضمن اشاره به فعالیت ۱۰۹ شتابدهنده دانش بنیان در کشور اظهار داشت: صندوق نوآوی با استفاده از دو ابزار تسهیلات و طرح هم سرمایه گذاری از آنها حمایت می کند.


به گزارش بازاری به نقل از ایسنا سیاوش ملکی فر امروز در مراسم رونمایی از سلسله رویدادهای پیوند؛ معرفی استارت آپ های حوزه زیستی و مسکن که به صورت مجازی در محل صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار شد، تعداد شتابدهنده های دانش بنیان را ۱۰۹ مورد عنوان نمود و اضافه کرد: این شتابدهنده ها در حوزه های مختلف در استان های کشور راه اندازی شده اند و وظیفه آنها عبور دادن شرکتهای دانش بنیان از دره مرگ است.
وی با اشاره به اینکه بر این اساس ما برنامه ریزی های متنوعی را برای شتابدهنده ها داریم، اظهار نمود: ما در این حمایت ها تلاش داریم بدون مداخله بخش دولتی آنها را تقویت نماییم.

ملکی فر افزود: شتابدهنده ها زمینه را برای جذب تیم های فناوری که دارای ایده های نوآوری هستند، فراهم می کنند و تیم های فناور در این مراکز بعد از پیمودن مراحل مختلف به سرمایه گذاران معرفی می گردند.
معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی ضمن اشاره به برگزاری رویداد پیوند، اضافه کرد: در این رویداد تلاش این است که بخش خصوصی ارتباط خوبی با بخش های فناوری داشته باشند. یعنی به واسطه این رویداد هسته های فناور حضور می یابند و با معرفی خود به شتابدهنده ها، مورد حمایت قرار می گیرند. ازاین رو سلسله رویدادهای پیوند به صورت مرتب در صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار می شود.
وی با تکیه بر این که از ۱۰۹ شتابدهنده با دو ابزار مالی اعطای تسهیلات و طرح هم سرمایه گذاری حمایت می شود، اظهار داشت: اعطای تسهیلات تا سقف ۴ میلیارد تومان به صورت هم سرمایه گذاری همچون این تسهیلات است. از طرفی شتابدهنده ها می توانند تا سقف ۵۰۰ میلیون تومان از تسهیلات قرض الحسنه صندوق نوآوری و شکوفایی بهره ببرند.
منبع:

1400/02/27
18:43:17
5.0 / 5
392
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱

لینک دوستان بازاری

بازاری

تگهای بازاری

baazari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازاری محفوظ است

بازاری

بازار فروش کالا