ریسك های تهدیدكننده صعود طلا در هفته جاری

ریسك های تهدیدكننده صعود طلا در هفته جاری

بازاری: قیمت اونس طلا با بیش از 220 دلار افزایشی که از اواخر مارس داشته است، در راه صعود به بالاترین رکورد امسال قرار دارد و مفسرین پیش بینی می کنند صعود بعدی این فلز باارزش در ایستگاه 1950 دلار خواهد بود.به گزارش بازاری به نقل از ایسنا، بهای هر اونس طلا در معاملات روز جمعه بازار آمریکا با شش دلار و ۸۰ سنت معادل ۰.۴ درصد افزایش، در ۱۹۰۵ دلار و ۳۰ سنت بسته شد و برای کل هفته ۱.۵ درصد رشد و برای ماه مه حدود ۷.۸ درصد رشد ثبت نمود.

ادوارد مویا، تحلیلگر ارشد بازار در شرکت OANDA به کیتکونیوز اظهار داشت: در دو ماه گذشته پیش بینیهایی از سقوط طلا به ۱۶۰۰ دلار وجود داشت. بازار طلا حالا نسبت به معاملات این فلز باارزش هیجان زده است. این حقیقت به قوت خود باقی است که برای تغییر موضع سیاست پولی بانک مرکزی آمریکا، بازار کار این کشور باید بهبود چشمگیری پیدا کند.

بارت میلک، مدیر استراتژی جهانی شرکت تی دی سکیوریتیز اظهار نمود: طلا حالا روند صعودی پیدا کرده برای اینکه بازار هم اکنون آمار اقتصادی ضعیفتر از حد مطلوب و نرخ تورم بالاتر را هضم می کند.

به نظر می رسد بانک مرکزی آمریکا بازارها را متقاعد کرده که با وجود تورم بالاتر، صبور خواهد ماند و سیاست پولی فعلی را به این زودی تغییر نمی دهد. مویا در این زمینه اظهار داشت: بانک مرکزی چراغ سبزی به قیمت طلا برای ادامه روند صعودی داده است و ۱۹۵۰ دلار سطح مهم بعدی است که باید نظاره کرد. همین طور نشانه هایی از بهبود تقاضای خرید طلا از طرف بانک های مرکزی وجود دارد. حالا که بانک های مرکزی بیشتر خرید می کنند و سرمایه گذاران خُرد بیشتری به صندوقهای ETF طلا وارد می شوند، پتانسیل شکسته شدن قیمت بالاتر وجود دارد. بازار ممکنست به این حقیقت متمرکز شود که فاصله چندانی با رکورد بالا ندارد و نیروی صعودی واقعی هم درحال شکل گیری است.

تحلیلگران به کیتکونیوز گفتند: نوسان رمزارزها هم از قیمت طلا پشتیبانی کرده است.

ریسکهای بزرگ برای افزایش طلا

مویا نوسان بازارها در چند روز آینده را منتفی ندانست برای اینکه به سبب تعطیلات روز یادبود نقدینگی اندک خواهد بود اما مانع بزرگ برای طلا در هفته جاری انتشار آمار ماهانه اشتغال غیرکشاورزی آمریکا در روز جمعه خواهد بود. وی هشدار داد اگر آمار اشتغال بهتر از حد مطلوب باشد و آمار ماه پیش بازنگری صعودی شود، بازده اوراق خزانه ۱۰ ساله می تواند به ۱.۷۰ درصد صعود کند و طلا در واکنش فوری ۳۰ تا ۴۰ دلار ریزش خواهدنمود.

فیلیپ استرایبل، استراتژیست ارشد بازار در شرکت بلو لاین فیوچرز اظهار نمود: اگر آمار اشتغال بهتر از حد مطلوب باشد، بازده اوراق قرضه بالاتر خواهد رفت. طلا بهبود قوی داشته و در معرض اصلاح قیمت قرار ددارد. اگر آمار اشتغال آمریکا مثبت باشد، بازده اوراق قرضه رشد کرده و ارزش دلار آمریکا بهبود پیدا می کند.

آمار اقتصادی هفته جاری

مهمترین آمار اقتصادی هفته جاری آمار اشتغال ماهانه بخش غیرکشاورزی آمریکا خواهد بود که روز جمعه از طرف وزارت کار این کشور منتشر می شود. بازار پیش بینی می کند اقتصاد آمریکا در ماه مه ۷۰۰ هزار شغل به وجود آورده و نرخ بیکاری به ۵.۹ درصد کاهش پیدا کرده است.

بر اساس گزارش کیتکونیوز، آمار قابل توجه دیگری که در آمریکا منتشر می شوند، شاخص مدیران خرید بخش تولید موسسه ISM در روز سه شنبه و شاخص مدیران خرید بخش غیرتولیدی در روز پنج شنبه و سفارشهای کارخانه در روز جمعه خواهند بود.

منبع:

1400/03/09
17:25:05
5.0 / 5
279
تگهای خبر: آمار , اقتصاد , بازار , بانك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵

لینک دوستان بازاری

بازاری

تگهای بازاری

baazari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازاری محفوظ است

بازاری

بازار فروش کالا