نامه نگاری مدیرعامل اموال تملیكی با ۴ دستگاه؛

سامانه مجوزها افتتاح شد

سامانه مجوزها افتتاح شد

بازاری: مدیرعامل سازمان اموال تملیکی در نامه ای به وزارت بهداشت، جهاد کشاورزی، سازمان ملی استاندارد و مرکز توسعه تجارت الکترونیک از راه اندازی و بهره برداری از سامانه مجوزها آگاهی داد.به گزارش بازاری به نقل از مهر، یکی از الزامات قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استفاده دستگاه های مجوز دهنده و استعلام گیرنده از سامانه های الکترونیکی است که عمده آنها ذیل سامانه جامع تجارت تعریف شده و یا بصورت مستقل با هم ارتباط سیستمی برقرار می کنند. سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی نیز از این قاعده مستثنی نیست چونکه در خیلی از موارد باید از دستگاه هایی همچون وزارت بهداشت (سازمان غذا و دارو)، سازمان استاندارد، وزارت صمت، وزارت جهاد کشاورزی و نظایر آن استعلام و مجوز بگیرد.
در همین راستا محمدعلی افتخاری مدیرعامل این سازمان در نامه های جداگانه با مسئولان دستگاه های مجوز دهنده اعلام نموده است که از اول خرداد ماه سال جاری تمامی مکاتبات برای دریافت مجوز و استعلامات بوسیله سامانه مذکور خواهد بود و امکان ارتباط غیرسیستمی میسر نیست.
در همین رابطه افتخاری در نامه های جداگانه ای به وزارت جهاد کشاورزی، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و سازمان ملی استاندارد، خبر راه اندازی و عملیاتی شدن سامانه مجوزها را اعلام نموده است.
در نامه افتخاری به سازمان ملی استاندارد، وزارت بهداشت و وزارت جهاد کشاورزی آمده است: با توجه به این که این سازمان تقاضای بررسی و اعلام نظر را از واحدهای استانی بوسیله سامانه مجوزها اقدام می نماید، به استحضار می رساند از تاریخ یک خرداد ۱۴۰۰ بوسیله سامانه مجوزها پاسخ لازم را دریافت خواهد نمود. بدینوسیله تقاضا دارد دستور فرمائید، واحدهای مرتبط و استانی، از سامانه فوق بهره برداری نموده و برمبنای فرایندهای سامانه اشاره شده اقدام نمایند.همچنین افتخاری در نامه دیگری به مرکز توسعه تجارت الکترونیک وزارت صمت تاکید کرده که دسترسی دستگاهها به سامانه مجوزها را فراهم آورد.
در این نامه آمده است: پیرو اعلام این سازمان به وزارت جهاد کشاورزی، وزارت بهداشت و سازمان ملی استاندارد و در امتداد اجرای بندهای الف و ب ماده ۸ بخشنامه مواد ۵۵ و ۵۶ قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز، به پیوست نامه مرکز فناوری اطلاعات و ارتباطات معاونت برنامه ریزی و اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی و نامه سازمان ملی استاندارد ارسال می گردد.
نظر به الزام قانونی فوق و در جهت ایجاد امکان تبادل الکترونیک فی ما بین این سازمان و دستگاه های در رابطه با صدور مجوزهای لازم در زمینه تعیین تکلیف کالاهای این سازمان، دستور فرمائید دسترسی دستگاه های اشاره شده و همین طور وزارت بهداشت به سامانه مجوزها را فراهم و نتیجه را جهت اقدام بعدی به این سازمان اعلام نمایند.منبع:

1400/03/11
11:18:23
5.0 / 5
318
تگهای خبر: آموزش , اقتصاد , سازمان , طلا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳

لینک دوستان بازاری

بازاری

تگهای بازاری

baazari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازاری محفوظ است

بازاری

بازار فروش کالا