در ستاد اقتصادی دولت مطرح شد؛

دستور روحانی برای ترخیص بدون تعلل كالاهای اساسی از گمركات

دستور روحانی برای ترخیص بدون تعلل كالاهای اساسی از گمركات

به گزارش بازاری رییس جمهور در ستاد هماهنگی اقتصادی اظهار داشت: ترخیص کالاهای اساسی از گمرک، باید بدون تعلل همراه با شفافیت از طرف دستگاه های مرتبط اجرائی شود.به گزارش بازاری به نقل از مهر، دویست و سی امین جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت امروز (سه شنبه) به ریاست حجت الاسلام حسن روحانی برگزار و گزارشی از آخرین وضعیت واردات کالا در گمرکات کشور و همین طور موجودی کالاهای اساسی در انبارها و گمرکات و اقدامات انجام شده برای ترخیص سریع این کالاها و توزیع آن به بازار مصرف ارائه شد.
رئیس جمهور در این نشست تسهیل ورود و خروج کالا در گمرکات کشور را از اولویت های مهم دولت در زمینه تجارت دانست و اظهار داشت: ترخیص کالاهای اساسی از گمرکات کشور، باید بدون تعلل و در کوتاه ترین زمان همراه با شفافیت از طرف دستگاه های مرتبط انجام و مصوبه ستاد اقتصادی دولت دراین زمینه، بطور کامل اجرائی شود.
وی با اشاره به راه اندازی سامانه جامع تجارت، اظهار نمود: باتوجه به موجودی فراوان کالا در گمرکات کشور و پیشرفت هایی که در حوزه ثبت اطلاعات، نحوه ترخیص و تسریع در به حداقل رساندن زمان ترخیص کالاها حاصل شده است، سرعت بخشیدن به ترخیص کالاهای اولویت دار از ضرورت های حیاتی کشور است.
روحانی همین طور وزارت صنعت، معدن و تجارت را موظف کرد برای تامین کالاهای اساسی و نیازهای بخش تولید کشور در هماهنگی با وزارت امور اقتصادی و دارایی، وزارت جهاد کشاورزی و بانک مرکزی برمبنای دستورالعمل ابلاغی برای تسریع در ترخیص کالاهای اولویت دار اقدام و گزارش هفتگی از اقدامات انجام شده در این خصوص را به ستاد هماهنگی اقتصادی دولت ارائه نماید.
همچنین در این نشست تاکید شد که باتوجه به ابلاغ مصوبات مربوط به رفع اشکال رسوب کالاهای اساسی در گمرک و بنادر و تسهیلات فراهم شده صاحبان کالا باید فوراً نسبت به تعیین تکلیف کالاهای خود اقدام نمایند.
رئیس جمهور عنوان کرد: گرچه تحریم های ظالمانه مقابل کشور، دسترسی به ارز را سخت کرده است و بانک مرکزی با تلاش فراوان ارز مورد نیاز را تهیه کرده و در اختیار واردکنندگان نهاده های دامی قرار می دهد، اما با تمهیدات اندیشیده شده مشکلی در تامین نهاده های دامی امسال نخواهیم داشت.


منبع:

1400/03/12
13:38:44
5.0 / 5
290
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵

لینک دوستان بازاری

بازاری

تگهای بازاری

baazari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازاری محفوظ است

بازاری

بازار فروش کالا