رشد بالای تولید خودرو در ماه فروردین

رشد بالای تولید خودرو در ماه فروردین

عملکرد خودروسازان داخلی در اولین ماه از سال جاری نسبت به زمان مشابه سال قبل افزایش تولید بی سابقه ای را نشان میدهد. بدین ترتیب که کمباین ها با رشد 800 درصدی در بالای جدول قرار گرفته و تولید سواری ها بیش از 134 درصد افزایش داشته است.


به گزارش بازاری به نقل از ایسنا، گزارش عملکرد تولید انواع خودرو ها برمبنای آمار وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) طی فروردین ماه سال جاری نشان میدهد که به ترتیب کمباین (ماشین های برداشت محصولات دانه دار کشاورزی)، در بخش خودرو های مسافری اتوبوس، مینی بوس و ون، در دسته کامیون ها (کامیون، کامیونت و کشنده)، وانت، انواع سواری و در نهایت تراکتور رشد تولید ۴۰ تا ۸۰۰ درصدی داشته اند.
در نخستین ماه از سال ۱۴۰۰ قریب به ۵۴ هزار و ۸۰۰ دستگاه خودرو سواری تولید شده که نسبت به تعداد دستگاه سواری تولید شده در فروردین ماه سال قبل ( ۲۳ هزار و ۴۰۰ دستگاه)، رشد ۱۳۴.۳ درصدی را تجربه کرده است.
میزان تولید وانت نیز در فروردین ماه امسال نسبت به زمان مشابه سال قبل ۱۳۶.۷ درصد بالا رفته و از ۱۵۷۳ دستگاه به ۳۷۲۳ دستگاه رسیده است.
میزان تولید اتوبوس، مینی بوس و ون که در آمارهای مقایسه ای سال گذشته، اکثرا با افت تولید مواجه بودند، در اولین ماه از سال ۱۴۰۰ ارتقا یافته و در مجموع ۱۷ دستگاه اتوبوس، مینی بوس و ون تولید شده در فروردین ماه سال ۱۳۹۹ به ۷۷ دستگاه در فروردین ماه ۱۴۰۰ رسیده و افزایش تولید ۳۵۲.۹ درصدی را رقم زده است.
در فروردین ماه سال ۱۳۹۹ قریب به ۸۲ دستگاه کامیون، کامیونت و کشنده تولید شد که با افزایش ۲۶۹.۵ درصدی در فروردین ماه امسال به ۳۰۳ دستگاه رسیده است.
بیشترین میزان افزایش تولید انواع خودرو ها متعلق به کمباین هاست که رشد ۸۰۰ درصدی را نسبت به آمار تولید این خودرو ها در اولین ماه از سال قبل رقم زده و از سه دستگاه تولید شده طی فروردین ماه ۱۳۹۹، به ۲۷ دستگاه در ماه مشابه سال ۱۴۰۰ رسیده است.
طبق آمار، کمترین رشد تولید مختص تراکتورهاست. در فروردین ماه امسال ۸۶۱ دستگاه وانت تولید شده که نسبت به ۶۱۵ دستگاه وانت تولیدی در زمان مشابه سال گذشته، ۴۰ درصد رشد تولید را تجربه کرده است.1400/03/13
11:37:51
5.0 / 5
336
تگهای خبر: آمار , تولید , خودرو , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴

لینک دوستان بازاری

بازاری

تگهای بازاری

baazari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازاری محفوظ است

بازاری

بازار فروش کالا