ساخت خط لوله گازی جنجالی روسیه تكمیل می شود

ساخت خط لوله گازی جنجالی روسیه تكمیل می شود

به گزارش بازاری رئیس جمهور روسیه اعلام نمود خط لوله نورد استریم ۲ کامل خواهد شد چونکه آمریکا خواستار روابط خوبی با اروپاست.به گزارش بازاری به نقل از ایسنا، شرکت گازپروم روسیه بدنبال تحریمهای آمریکا در سال ۲۰۱۹ همکاری یک شرکت غربی متخصص در راه اندازی خط لوله در بستر دریا را از دست داد و از آن زمان به تنهایی به کار ادامه داد.

آمریکا ماه گذشته از بعضی تحریمها ضد نورد استریم ۲ چشم پوشی کرد. جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا در توضیح این مبادرت به این مورد اشاره نمود که این پروژه حدودا تکمیل شده و ادامه تحریمها امکان دارد به روابط با اروپا لطمه بزند.

پوتین در مجمع اقتصادی سن پترزبورگ اظهار داشت: تصور می کنم این خط لوله باید تکمیل شود بخصوص با عنایت به اینکه دولت جدید آمریکا از نیت خود برای ایجاد روابط خوب با شرکای مهمش در اروپا صحبت می کند. چطور می توانید روابط خوبی با شرکایتان بسازد و منافع آنها را نادیده بگیرید.

رییس جمهور روسیه اظهار داشت: راه اندازی لوله ها برای اولین خط پروژه نورد استریم ۲ به پایان رسیده و مقرر است دومین خط هم در دو ماه آینده تکمیل شود. زمانی که ساخت نورد استریم ۲ کامل شود، حجم سالانه مسیر فعلی صادرات گاز روسیه دو برابر شده و به ۱۱۰ میلیارد متر مکعب افزوده می شود.

نورد استریم ۲ اوکراین را که تابحال مسیر ترانزیت صادرات گاز روسیه بوده است، دور خواهد زد. اوکراین با این پروژه مخالف بوده و آنرا یک ابزار سیاسی برای محروم کردن این کشور از درآمد ترانزیت می داند.

پوتین اظهار داشت: گازپروم پر کردن اولین خط نورد استریم ۲ را به محض دریافت تاییدیه آلمان آغاز خواهد نمود. ارزش سهام گازپروم بعد از اعلام این خبر صعود کرد و به بالاترین حد از اواسط سال ۲۰۰۸ رسید.

بر اساس گزارش رویترز، پوتین اظهار کر: د صادرات گاز روسیه به اروپا سال جاری از ۲۰۰ میلیارد متر مکعب فراتر می رود و امکان دارد در یک دهه آینده حداکثر ۵۰ میلیارد متر مکعب افزایش پیدا کند. اوکراین اگر می خواهد ترانزیت گاز روسیه به اروپا و هزینه های مربوط بماند، باید حسن نیت نشان دهد.

منبع:

1400/03/15
12:48:09
5.0 / 5
329
تگهای خبر: ابزار , اقتصاد , تخصص , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱

لینک دوستان بازاری

بازاری

تگهای بازاری

baazari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازاری محفوظ است

بازاری

بازار فروش کالا