نهاوندیان:

تمدید مهلت ثبت نام دریافت وام كرونائی تا اختتام شهریور

تمدید مهلت ثبت نام دریافت وام كرونائی تا اختتام شهریور

بازاری: معاون اقتصادی رییس جمهور آخرین تصمیمات ستاندن شده درباب تهیه بسته جامع و نحوه پشتیبانی از بنگاه های اقتصادی لطمه دیده از شرایط کرونا برای سال 1400 در کارگروه اقتصادی کرونا را اعلام نمود.به گزارش بازاری به نقل از نهاد ریاست جمهوری، محمد نهاوندیان روز سه شنبه بعد از جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت در گفت و گو با خبرنگاران گفت: به رغم همه محدودیت هایی که در سال ۹۹ داشتیم برای کسب و کارهای به شدت لطمه دیده از کرونا و خانوارها، نسبت به حدود ۷۷ هزار میلیارد تومان بصورت مستقیم و در قالب ارائه تسهیلات اقدام شد. معاون اقتصادی رییس جمهور با اشاره به ارزیابی های انجام شده در ۲ ماه گذشته از میزان تحقق تصمیمات، از طراحی بسته جامع حمایت های اقتصادی کرونا برای سال ۱۴۰۰ در کارگروه اقتصادی کرونا آگاهی داد و اضافه کرد:
در جلسه قبلی ستاد ملی کرونا، مصوب شد مواردی که تمدید یا تجدید مصوبات قبل است، با تشخیص ستاد اقتصادی اعلام گردد.
نهاوندیان اعلام نمود: مهلت اوراق مالیاتی، هم در اعتراض به اوراق و هم در اجرای احکام، ۲ ماه تمدید گردید، پس کسب وکارها فرصت خواهند داشت از این مهلت ۲ ماهه استفاده کنند از جانب دیگر بدهی مالیاتی مشاغل و کسب و کارهای لطمه دیده از کرونا، نیز تا اختتام شهریور بدون محاسبه جریمه دیرکرد، تمدید گردید.
معاون اقتصادی رییس جمهور اظهار داشت: کلیه عملیات اجرائی هم تا اختتام شهریورماه متوقف می شود تا فشار به بنگاه ها و کسب وکارها وارد نشود و همین طور به سازمان امور مالیاتی اجازه داده شد که این جرایم را مورد بخشودگی قرار دهد که فکر می نماییم این اقدامات برای ۱۴ رسته کمکی را فراهم آورد.
وی اشاره کرد: در زمینه حمایت های بانکی یک مشکل این بود که برخی از کسب وکارها که سال قبل درآمد زیادی نداشتند، تسهیلاتی گرفتند و حالا موعد پرداخت اقساط رسیده و این در حالیست که هنوز کسب و کارشان رونق نگرفته است پس تصمیم گرفته شد که اقساط شان ۴ ماه عقب بیفتد. یعنی ۴ ماه اول سال ۱۴۰۰ می توانند این اقساط را بگذارند برای آخر دوره تسهیلات و امیدواریم از مرداد به بعد با گسترش واکسیناسیون از این شرایط خارج شویم.
نهاوندیان با اشاره به تصمیم اتخاذ شده درباب چک های برگشتی اظهار داشت: در ارتباط با چک های برگشتی تصمیم گرفته شد تا اختتام تیرماه، یک ماه مهلت برای پرداخت چک های برگشتی داشته باشند و در طول این مدت اجراییه صادر نمی گردد، آن مشکلاتی که برای چک های برگشتی است محدودیت های خدمات بانکی متوقف خواهد بود.
معاون اقتصادی رییس جمهور همین طور درباره تسهیلات کرونائی نیز گفت: در سال ۱۳۹۹ مهلت هایی برای ثبت نام و پرداخت اختصاص داده شد. برای سال ۱۴۰۰ هم تا اختتام شهریور ۱۴۰۰ مهلت ثبت نام تمدید می شود پس به همه کسب وکارها در رسته های ۱۴ گانه سفارش می کنم تا شهریور ماه به بانک خود مراجعه کنند و بانک ها هم تا اختتام آبان ماه موظف می باشند این تسهیلات را بپردازند.
نهاوندیان اضافه کرد: به خصوص ۴ رسته گردشگری، فرهنگ و هنر، ورزش و جوانان و همین طور حمل و نقل ریلی و هوایی لطمه بسیار شدیدی دیده اند که مهلت های ثبت نام تا شهریور تمدید شده است. برای اقساط تسهیلات کرونائی نیز در این ۴ گروه تا اختتام شهریور مهلت داده شد.
معاون اقتصادی رییس جمهور اظهار داشت: چندین رسته نیز بعد از بررسی به موارد مذکور افزوده شد که همچون می توان از در مهد کودک ها، تالارها، پارک های آبی و شهربازی ها، نام برد که می توانند از همه امهال ها و تسهیل ها استفاده کنند.
نهاوندیان در ادامه به حمایت های بیمه ای اشاره نمود و اظهار داشت: مشاغل به شدت لطمه دیده می توانند حق بیمه سهم کارفرمایی اردیبهشت و خرداد را ۲ ماه دیرتر بدهند. همین طور برمبنای مصوبه ستاد ملی کرونا شرکت هایی که خدمات عمومی ارائه می دهند، برق و گاز آنها نباید قطع شود تا فرصتی داشته باشند که وقتی کاسبی شان راه افتاد، قبض هایشان را بپردازند. مجوزهایی هم که داشتند تا اختتام خردادماه بدون مراجعه تمدید می شود. همین طور اتحادیه ها و اتاق هایی که مهلت شان به انتها رسیده و باید تجدید انتخابات می کردند احکام اینها تا اختتام شهریور تمدید شده که ان شاء الله شرایط به وضعیت عادی برگردد.
وی افزود: چند مصوبه جدید هم پیشنهاد شده که در ستاد ملی کرونا مطرح خواهد شد، بطور خاص بخش مسکن هم در تسهیلات ودیعه و هم در تمدید، ۲ مصوبه مهمی بود که در سال ۹۹ داشتیم ان شاء الله در جلسه آینده ستاد ملی کرونا، بحث خواهد شد و نتیجه آنرا خدمت مردم عزیزمان عرض خواهیم کرد.
معاون اقتصادی رییس جمهور درباره بیمه بیکاری گفت: در سال ۹۹ حدود ۲ هزار میلیارد تومان برای مقرری بیمه بیکاری قرار داده بودیم، همچون پیشنهادهای جدید، طرحی است که از طرف وزارت کار و تعاون برای بیمه بیکاری ارایه داده که مقرر است در کارگروه اقتصادی و در ستاد ملی مقابله با کرونا بررسی شود.


منبع:

1400/03/20
23:03:05
5.0 / 5
75
تگهای خبر: اقتصاد , بانك , تسهیلات , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵

لینک دوستان بازاری

بازاری

تگهای بازاری

baazari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازاری محفوظ است

بازاری

بازار فروش کالا