در رویداد یكشنبه های صادراتی مطرح شد

راه اندازی شهرك اقتصادی ایران در كنیا تا آخر سال

راه اندازی شهرك اقتصادی ایران در كنیا تا آخر سال

سفیر ایران در کنیا از طریق اندازی شهرک منطقه ای پردازش اقتصادی ایران در کشور کنیا اطلاع داد و اظهار داشت: در این راستا بزودی جلسه ای با شرکت هایی که تمایل به سرمایه گذاری در این شهرک را دارند، برگزار می شود.


به گزارش بازاری به نقل از ایسنا، جعفر برمکی در رویداد "یکشنبه های صادراتی" با مبحث پذیرش هیات تجاری و فناوری در حوزه کشاورزی از کشور کنیا که به صورت آنلاین در صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار شد، ضمن اشاره به راه اندازی "خانه نوآوری" در کشور کنیا، اضافه کرد: این مرکز در فوریه سال ۲۰۲۰ با حضور معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری افتتاح شد و در مدت کوتاهی توانست تجهیزات پزشکی را وارد بازار کند.
وی با تکیه بر این که سفارت ایران در کنیا در صدد است تا فرصت های تجاری این کشور را به شرکتهای علاقه مند برای همکاری ارائه کند، اظهار نمود: ما دارای برنامه های همکاری در حوزه های تخصصی هستیم و در این راستا نخستین هیات جاری در حوزه کشاورزی به ایران اعزام شدند. هیات بعدی برای اعزام به ایران در حوزه تجهیزات پزشکی است.
برمکی از اجرای برنامه های سفارت ایران در کنیا در حوزه سرمایه گذاری اطلاع داد و خاطرنشان کرد: در این راستا مبادرت به راه اندازی "شهرک منطقه ای پردازش اقتصادی ایران" شده است. در این حوزه از سال قبل تحقیقات گسترده ای انجام شده و در یک ماه قبل این مبادرت به نتیجه رسیده است.
سفیر ایران در کنیا با تکیه بر این که جهت راه اندازی این شهرک همه جوانب آن سنجیده شده است، ابراز امیدواری کرد که این شهرک تا آخر سال جاری راه اندازی شود و خاطرنشان کرد: بزودی جلسه ای با سرمایه گذارانی که تمایل به سرمایه گذاری در کنیا دارند، خواهیم داشت. این شرکت ها می توانند محصولات خویش را در این کشور به تولید برسانند و محصولات ساخته شده در این کشور کنیایی خواهد بود، ولی به بازار سایر کشورها دسترسی خواهند داشت.
به نقل از ایشان، کشور کنیا با کشورهایی مانند انگلستان و امریکا معاهده تجاری دارد و محصولات ساخته شده در این کشور به بازار خیلی از کشورها قابل صادرات هستند.
برمکی، کنیا را کشوری در شرق افریقا و عضو جامعه شرق افریقا که شامل ۶ کشور افریقایی است، دانست و اظهار نمود: این کشور زیر ساخت های بهتری نسبت به سایر کشورهای آفریقا دارد، ازاین رو اغلب کشورها کوشش می کنند از راه این کشور به بازار سایر کشورها دسترسی یابند.
وی جمعیت این کشور را ۴۵ میلیون نفر عنوان نمود و خاطرنشان کرد: ۲۵ درصد جمعیت این کشور در طبقه متوسط است که مطالباتی دارند، ضمن آنکه به علت ایجاد دو آژانس تخصصی از جانب سازمان ملل در کنیا، هیات های تجاری زیادی به منظور شرکت در جلسات محیط زیست سازمان ملل متحد و اسکان ملل متحد به کشور می آیند و این امر بازار مناسبی در کنیا بوجود آورده است، ضمن آنکه این کشور عضو بازار مشترک کشورهای شرق و جنوب آفریقا (کومسا) که شامل ۲۲ کشور می شود، است.
برمکی با تکیه بر این که این موضوعات برای افرادی که تمایل دارند در کنیا سرمایه گذاری کنند، مهم می باشد، تصریح کرد: محصولاتی که در این کشور تولید می شود، محصول کنیایی به حساب می آید و از تسهیلاتی چون تسهیلات گمرکی برخوردار خواهند شد.
سفیر ایران ضمن اشاره به ایجاد منطقه آزاد درون قاره ای در افریقا، اضافه کرد: هم اکنون ۱۶ درصد از تجارت افریقا میان کشورهای این قاره انجام می شود و یکی از اهداف این منطقه ارتقای سطح همکاری کشورهای افریقایی از ۱۶ درصد به ۶۰ درصد است.
وی ضمن اشاره به لزوم همکاری ایران در کشور کنیا، خاطرنشان کرد: به شرکت هایی که تمایل به همکاری با این کشور را دارند، سفارش می شود برای وارد شدن به تجارت با کنیا حتما کلیه جوانب را در نظر بگیرند؛ ازاین رو نیاز است تا با وکیل مشاوره داشته باشند. مواردی بود که شرکت ها بدون در نظر گرفتن جوانب مختلف ضررهای هنگفتی را متحمل شدند.1400/03/24
09:26:54
5.0 / 5
309
تگهای خبر: اقتصاد , بازار , تخصص , تسهیلات
این مطلب را می پسندید؟
(2)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳

لینک دوستان بازاری

بازاری

تگهای بازاری

baazari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازاری محفوظ است

بازاری

بازار فروش کالا