رییس پارك تهران در استارت آپ ویكند كشاورزی و سلامت هوشمند مطرح كرد

ایجاد شبكه فناوری از مأموریتهای دانشگاه تهران

ایجاد شبكه فناوری از مأموریتهای دانشگاه تهران

رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه تهران با بیان اینکه ایجاد شبکه فناوری از مأموریت های اجتماعی و فناور دانشگاه تهران است، اظهار داشت: فهم اصلی ما در به کارگیری این شبکه ایجاد توسعه و فرآوری و پردازش زیست بوم فناوری است.


به گزارش بازاری به نقل از ایسنا، دکتر عباس زارعی هنزکی در افتتاحیه استارت آپ ویکند کشاورزی و سلامت هوشمند که در سالن کنفرانس پارک علم و فناوری دانشگاه تهران برگزار شد، اظهار نمود: کوشیدیم در دو سال قبل با مرکزیت پارک علم و فناوری شبکه فناوری تشکیل گردد تا بدین ترتیب بتوانیم در سرتاسر کشور اساتید و دانشجویان را در کنار یکدیگر برای خلق شبکه ای جمع نماییم.
وی با تاکید بر این که روی پروژه "ایجاد شبکه فناور" باید بعنوان پروژه پیشران دانشگاه تهران کار شود، اضافه کرد: در بحث کشاورزی و سلامت هوشمند هاب اصلی ما دهکده نوآوری هوشمند به مرکزیت و مدیریت پردیس کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهران است.
رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه تهران با اشاره به اینکه از محورهای اصلی توسعه پایدار کشاورزی، سلامت و غذاست، تصریح کرد: الان چنین عنوان می شود که باید غذا طوری طراحی شود که بخش دارویی آن هم منظور شود که این مورد در دهکده نوآوری هوشمند جا گرفته است.
دکتر زارعی ضمن اشاره به فعالیت تیم های مختلف در استارت آپ ویکند به کمک خدمات ارزشمند پردیس کشاورزی و منابع طبیعی و پردیس ابوریحان دانشگاه تهران اظهار داشت: در پارک علم و فناوری نه پژوهش و نه نوآوری وجود دارد، بلکه تلاش می شود این پارک فضا و زمینه مناسبی را برای تیم های حوزه کشاورزی فراهم آورد یا به عبارتی بافری فراهم گردد تا صدمه ای به تیم ها نرسد.
وی با اشاره به اینکه از موارد مهم در یک اکوسیستم نوآوری بخش مالی و چگونگی حمایت مالی آن است، اظهار داشت: رشد صندوق پژوهش و فناوری دانشگاه تهران در چند سال قبل نشان داده است که شبکه فناوری دانشگاه تهران توانسته به اهداف خود برسد.
منبع:

1400/03/31
23:16:21
5.0 / 5
253
تگهای خبر: خدمات , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲

لینک دوستان بازاری

بازاری

تگهای بازاری

baazari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازاری محفوظ است

بازاری

بازار فروش کالا