تاثیر نتایج انتخابات فرانسه بر ارزش ارزهای جهانی

تاثیر نتایج انتخابات فرانسه بر ارزش ارزهای جهانی

بازاری: یورو بعد از اعلام نتایج انتخابات فرانسه بیشترین افزایش و ین بیشترین کاهش را ثبت نمود.


به گزارش بازاری به نقل از ایسنا، یورو بعد از اعلام نتایج دور اول انتخابات سریع فرانسه، با پیشروی کمتر از حد انتظار، افزایش پیدا کرد. این ارز در مقابل دلار با ۰.۲۴ درصد افزایش به ۱.۰۷۳۷ دلار و در اوایل جلسه معاملاتی به اوج ۱.۰۷۴۹ دلار رسید که نشان دهنده کاهش نگرانی ها در مورد سیاست های مالی انبساطی تحت نظر حزب راست افراطی است.
کارول کنگ، استراتژیست ارزی در بانک مشترک المنافع استرالیا (CBA)، اظهار نمود که عملکرد حزب راست افراطی جبهه ملی (RN) کمی پایین تر از حد انتظار بود و به افزایش متوسط یورو در معاملات آسیایی کمک کرد. این مورد ترس از سیاست های مالی تهاجمی تر را کم کرد و از مسیر صعودی ارز حمایت کرد.
در همین حال، در بحبوحه انتظارات در خصوص این که فدرال رزرو ممکنست در اواخر سال جاری نرخ بهره را کم کند و بدنبال داده های اخیر که نشان دهنده کاهش تورم در ایالات متحده است، دلار در مقابل سبدی از ارزها کم شد. حالا برمبنای ابزار FedWatch، انتظارات بازار حاکی از احتمال ۶۳ درصدی کاهش نرخ بهره در ماه سپتامبر است که نشان میدهد نسبت به احتمال آن در ماه قبل بیشتر شده است.
در سایر حرکات ارزی، ین در مقابل تضعیف دلار مبارزه کرد و ۰.۰۵ درصد کم شد و به ۱۶۰.۹۳ در هر دلار رسید. داده های اصلاح شده نشان دهنده انقباض عمیق تر در تولید ناخالص داخلی سه ماهه اول ژاپن و بازبینی های بالقوه نزولی در پیش بینی رشد بانک مرکزی ژاپن است که می تواند بر زمان تعدیل نرخ بهره بعدی تاثیر بگذارد.
یوان چین که تحت تاثیر تفاوت های قابل توجه نرخ بهره از ایالات متحده قرار گرفته است، در معاملات فراساحلی شاهد افزایش ۰.۰۲ درصدی به ۷.۲۹۸۱ در هر دلار بود. آخرین فاکتورهای اقتصادی چین نشان دهنده ادامه ضعف در بخش های تولید و خدمات است که نگرانی ها را در مورد اثربخشی اقدامات محرک دولت در تقویت بهبود اقتصادی را بیان می کند.
مفسرین، همچون کنگ، تردیدهای مداوم در بازار را در ارتباط با اثربخشی حمایت های سیاست فعلی در تبدیل به فعالیت اقتصادی قوی تر در چین برجسته کردند و این شک و تردید همچنان بر بازدهی اوراق قرضه دولتی چین و یوان در بین چالش های اقتصادی جاری تاثیر می گذارد.
فایننس نوشت، بازارهای ارز با احتیاط به تحولات ژئوپلیتیکی و اقتصادی واکنش نشان دادند، یورو و دلار تحت تاثیر نتایج سیاسی در فرانسه و انتظارات سیاست پولی در ایالات متحده قرار گرفتند، در صورتیکه ین و یوان با چالش های ناشی از داده های اقتصادی داخلی و تفاوت های نرخ بهره جهانی مواجه گشتند.
منبع:

1403/04/11
12:01:22
5.0 / 5
439
تگهای خبر: ابزار , اقتصاد , بازار , بانك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳

لینک دوستان بازاری

بازاری

تگهای بازاری

baazari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازاری محفوظ است

بازاری

بازار فروش کالا