رئیس كل بانك مركزی اعلام كرد:

سفارش هایی به سپرده گذاران بانكی، از بانك مركزی استعلام كنید

سفارش هایی به سپرده گذاران بانكی، از بانك مركزی استعلام كنید

بازاری: رئیس كل بانك مركزی اظهار داشت: مردم پیش از سپرده گذاری، نام موسسات و بانك های مجاز را از پایگاه اطلاع رسانی بانك مركزی استعلام كرده و نسبت به داشتن مجوز آن، مطمئن شوند.


به گزارش بازاری به نقل از مهر، ولی الله سیف اظهار داشت: بانك مركزی با نظارتی كه اعمال می كند، دامنه ریسك ها را در این باره به صورت موثری كاهش خواهد داد.
وی اظهار داشت: در حوزه موسسات مالی و اعتبار غیرمجاز، بانك مركزی وظیفه خویش را انجام داده و می دهد، اما باید انذار و توجه دهیم كه ریسك سرمایه گذاری در این حوزه، باید مورد محاسبه قرار گیرد و سرمایه گذار این موسسات باید تبعاتش را بپذیرد.
سیف اضافه كرد: موسسه هایی كه هیچ نام و نشانی ندارند و وعده های خوبی می دهند كه نمی تواند محقق شود، نباید مبنای تصمیم گیری سرمایه گذارانی باشد كه قدرت پذیرفتن ریسك های بالا را ندارند.
وی اظهار داشت: در مكاتباتی كه بانك مركزی با نیروی انتظامی، استانداران و وزارت كشور انجام داده، تاكیده شده، فعالیت هر یك از این موسسات باید با حساسیت كامل مورد دقت قرارگیرد تا بدون مجوز، هیچ فعالیتی شروع نشود و البته مردم هم باید وسواس و حساسیت های لازم را در این باره داشته باشند.
سیف در پاسخ به این سوال كه آیا اطلاعات مالی حساب های بانكی باید به منظور شفافیت مالی در اختیار سازمان امور مالیاتی قرار گیرد، اضافه كرد: البته به این وضعیت باز و كامل كه اشاره می كنید نیست، حدود و ثغوری دارد؛ زیرا اطلاعات مالی اشخاص از محرمانگی لازم برخوردار است؛ اما در حالت های خاصی اجازه دسترسی به اطلاعات را به صورت تجمیعی می دهیم؛ زیرا این مصوب قانون است و هم اكنون هم بر همین مبنا عمل می گردد.
رئیس كل بانك مركزی اظهار داشت: علاوه بر این بر روی بحث شفافیت در بانك ها تاكید جدی وجود دارد و موضوعاتی كه سال قبل از بالا بردن دقت و تهیه سپرده های مالی همینطور حفظ و حراست از سپرده سپرده گذاران انجام دادیم، همچنان روی اصول خود پیش می رود.
سیف اضافه كرد: هرگونه سوء استفاده از یك جواز قانونی، ممكن است تبعات ناگواری داشته باشد؛ از این رو هر چیزی باید در جای خود مورد استفاده قرار گیرد.

1396/10/21
19:44:19
5.0 / 5
5030
تگهای خبر: بانك , بانك مركزی , سرمایه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴

لینک دوستان بازاری

بازاری

تگهای بازاری

baazari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازاری محفوظ است

بازاری

بازار فروش کالا