كدام كشورهای اروپایی بیشتر خودروی برقی خریده اند؟

كدام كشورهای اروپایی بیشتر خودروی برقی خریده اند؟

بازاری: مردم نروژ در خرید و تقاضای خودروهای تمام برقی و الكتریكی از سایر كشورهای اروپایی پیش افتاده اند.به گزارش بازاری به نقل از وب سایت اتوكار اروپا، موسسه تحلیل آمار LMCبه تازگی از میزان خرید، تقاضا و استقبال كشورهای مختلف اروپایی از خودروهای تمام برقی و الكتریكی گزارش های جدیدی عرضه داده است كه در آن، مردم كشور نروژ در رتبه نخست پیشتازان و خریداران این خودروها پاك قرار گرفته اند.

این آمار كه توسط موسسه تحلیل آمار LMC در ۱۰ ماهه نخست سال ۲۰۱۷ میلادی (ژانویه تا اكتبر ۲۰۱۷ ) جمع آوری و عرضه شده است، ۱۰ كشور اروپایی كه بیشترین میزان فروش خودروهای تمام برقی و الكتریكی را داشته اند معرفی كرده است.

در این رده بندی، كشور نروژ در شمال قاره اروپا با میزان فروش ۲۵ هزار و ۸۶۳ دستگاه خودروی برقی، فرانسه با فروش ۲۰ هزار و ۴۹۹ دستگاه خودروی برقی، آلمان با فروش ۱۸ هزار و ۲۶۳ دستگاه خودروی برقی، انگلستان با فروش ۱۱ هزار و ۷۴۶ دستگاه خودروی برقی، هلند با فروش ۶ هزار و ۲۳ دستگاه خودروی برقی، اتریش با فروش ۴ هزار و ۴۶۶ دستگاه خودروی برقی، سوئد با فروش ۳ هزار و ۸۵۷ دستگاه خودروی برقی، سوئیس با فروش ۳ هزار و ۲۲۶ دستگاه خودروی برقی، اسپانیا با فروش ۳ هزار و ۵۹ دستگاه خودرو و بلژیك هم با فروش ۲ هزار و ۱۷۲ دستگاه خودروی تمام برقی، به ترتیب در رتبه های اول تا دهم قاره اروپا جای گرفته اند.
نروژ كه یكی از بزرگترین صادركنندگان نفت در شمال اروپاست، به نظر می رسد كه خود نمی خواهد از وسایل نقلیه بنزینی و دیزلی استفاده نماید و بجای آن می خواهد از خودروهای دوستدار محیط زیست و پاك حمایت كند تا نقش بسزایی در حفظ محیط زیست و كاهش میزان انتشار آلاینده های به جو كره زمین ایفا كند.
این كشور به منظور گسترش و توسعه صنعت خرید و فروش این خودروهای پاك، با عرضه تسهیلات ویژه و تبلیغات گسترده، مردم و شهروندان خویش را همواره به استفاده و خرید وسایل نقلیه برقی و هیبریدی تشویق و ترغیب كرده است.
بر اساس آخرین گزارش های انتشار یافته توسط سازمان ترافیك جاده ای نروژ، سال قبل بیش از ۵۲ درصد از خودروهایی كه در این كشور به فروش رسیده اند، خودروهای پاك از نوع الكتریكی و هیبریدی بوده اند. به عبارتی دیگرف روند فروش خودروهای برقی و هیبریدی از خودروهای بنزینی و دیزلی سبقت گرفته است.

تحلیلگران این موسسه همینطور برآورد كرده اند كه در سال آینده یعنی ۲۰۱۹ میلادی، كشور آلمان رتبه نخست در افزایش خرید و تقاضای خودروهای تمام برقی و الكتریكی در اروپا را به خود اختصاص خواهد داد به گونه ای كه میزان فروش خودروهای برقی در آلمان تا سال ۲۰۱۹ میلادی به عدد ۷۱ هزار دستگاه و تا سال ۲۰۲۲ به مرز ۲۰۰ هزار دستگاه خودروی برقی خواهد رسید. انگلستان هم با افزایش تقاضا و رشد زیرساخت های مربوطه می خواهد از فرانسه سبقت و پیشی گرفته و رتبه دوم را از آنِ خود كند.
1396/10/23
22:49:51
5.0 / 5
4884
تگهای خبر: آمار , خرید , خودرو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳

لینک دوستان بازاری

بازاری

تگهای بازاری

baazari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازاری محفوظ است

بازاری

بازار فروش کالا