بانك مركزی اعلام كرد؛

صرافی بانك ها به سامانه نظام یك پارچه معاملات ارزی می پیوندند

صرافی بانك ها به سامانه نظام یك پارچه معاملات ارزی می پیوندند

بازاری: نشست آموزشی آشنایی با سامانه نیما نظام یكپارچه معاملات ارزی به منظور تشریح جزئیات این سامانه برای صرافی های بانك ها و تبادل نظر، در بانك مركزی برگزار گردید.


به گزارش بازاری به نقل از بانك مركزی، تامین الكترونیكی نیاز های ارزی بازرگانان از بازار آزاد توسط صرافی های مجاز هدف اصلی سامانه نیما است و امكان مدیریت بازار ارز برای سیاستگذار، تسهیل در فرآیند تامین ارز و فعالیت شفاف برای متقاضیان ارز با استفاده از آن فراهم می گردد.
نیازهای ارزی بازرگانان تحت عنوان درخواست تامین ارز، شامل اطلاعاتی اعم از مشخصات كلی درخواست خرید ارز، اطلاعات ارز درخواستی، مشخصات حساب مقصد برای حواله و مشخصات متقاضی در این سامانه ثبت و به تامین كنندگان مجاز نمایش داده می گردد و آنها بعد از مشاهده درخواست ها می توانند پیشنهاد خویش را در مورد آنها ثبت كنند. در صورت انتخاب پیشنهاد توسط تاجر و تكمیل فرآیند مربوطه، معامله انجام و ارز موردنیاز تامین می گردد.
بانك مركزی بر مبنای آیین ‏نامه اجرایی مواد ۵ و ۶ قانون مبارزه با قاچاق كالا و ارز، موظف به تهیه، اجرا و بهره ‏برداری از سامانه ارزی با همكاری وزارت صنعت، معدن و تجارت است. بدین ترتیب تمام درخواست ها از سامانه جامع تجارت از بازرگانان دریافت و در اختیار سامانه نیما قرار می گیرد.
در حال حاضر اجرای این طرح با صرافی بانك ها كلید خورده و با فراهم شدن شرایط لازم، صرافی های غیربانكی هم بزودی به این سامانه اضافه خواهند شد.

1396/12/10
17:08:58
5.0 / 5
5177
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳

لینک دوستان بازاری

بازاری

تگهای بازاری

baazari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازاری محفوظ است

بازاری

بازار فروش کالا