وزیر اقتصاد و دارایی عنوان كرد؛

غیر واقعی بودن قیمت جهشی ارز، نرخ اعلامی دولت به واقعیت نزدیك است

غیر واقعی بودن قیمت جهشی ارز، نرخ اعلامی دولت به واقعیت نزدیك است

بازاری: كرمان - وزیر اقتصاد و دارایی اظهار داشت: التهاب ارزی باید رخ می داد اما قیمت جهشی كه صورت گرفت واقعی نبود و قیمت واقعی حول و حوش قیمتی است كه از جانب دولت اعلام شده است.به گزارش بازاری به نقل از مهر، مسعود كرباسیان ظهر پنجشنبه در نشست مشترك كمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، فعالان اقتصادی و ستاد اقتصاد مقاومتی استان كرمان تصریح كرد: در زمینه تشویق صادرات یك هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان در بودجه دیده شده كه از محل درآمدهای مالیاتی تخصیص پیدا می كند.
وی با اشاره به بحث ارز اضافه كرد: التهاب ارزی باید رخ می داد اما قیمت جهشی كه صورت گرفت واقعی نبود و قیمت واقعی حول و حوش قیمتی است كه از جانب دولت اعلام شده است.
وزیر اقتصاد و دارایی تصریح كرد: دوستانی كه می گویند قیمت باید به صورت شناور باشد، اول باید كف قیمت مطرح شود تا بعد جهت گیری در این خصوص صورت گیرد.
وی با تاكید بر اینكه نباید تجربه ناموفق سال های قبل تكرار شود خاطرنشان كرد: همه نمی توانند واردكننده باشند بلكه فقط ۷۰ درصدی كه در ارتباط با دولت هستند می توانند از روشی كه دولت تعیین می كند این كار را انجام دهند و مابقی باید روش های مطرح شده در دستورالمعل بانك مركزی را پیگیری كنند.
كرباسیان با اشاره به بحث گردشگری اظهار داشت: در این زمینه هم كمیته هایی تشكیل شده تا ۳۶ نیازی كه از جانب بانك مركزی اعلام شده رسیدگی كنند و اصلاحاتی كه نیاز بخش گردشگری می باشد مورد توجه قرار گیرد.
وی با اشاره به اینكه در سال قبل نرخ تورم تك رقمی بود، اظهار داشت: سال قبل بعد از سال ها، سرمایه گذاری خارجی در كشور مثبت شد.

وزیر اقتصاد و دارایی اضافه كرد: همینطور سال قبل ۸۰۰ هزار اشتغال خالص در كشور بوجود آمد و این موارد نشان داده است وضعیت اقتصادی كشور رو به بهبود است.
وی خاطرنشان كرد: یكی از اتفاقات خوب سال قبل این بود كه حوزه اعتبار كشور از رتبه هفت به پنج رسید و بهبود رتبه داشتیم.
كرباسیان ادامه داد: استفاده از فاینانس توسط دولت در حال پیگیری است و حدود ۳۶ میلیارد دلار در دولت های یازدهم و دوازدهم تامین شد.
وی تصریح كرد: در شرایطی هستیم كه هجمه تبلیغات منفی قدرت تحرك را از كارآفرینان ما سلب كرده است.
كرباسیان با اشاره به الگوی توسعه در استان كرمان، اظهار داشت: بزرگترین نیروگاه خورشیدی در این استان در حال راه اندازی است.
وی عنوان كرد: سیاست دولت، اولویت دادن به بخش خصوصی است و استان كرمان می تواند در این زمینه پیشتاز شود.


1397/01/31
21:14:01
5.0 / 5
4834
تگهای خبر: اقتصاد , بانك , بانك مركزی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳

لینک دوستان بازاری

بازاری

تگهای بازاری

baazari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازاری محفوظ است

بازاری

بازار فروش کالا