، امروز به حمایت از تولید داخلی لبیك بگوییم،

وحدتی: باید در حوزه دریافت مالیات از تولیدكنندگان داخلی تجدیدنظر نماییم

وحدتی: باید در حوزه دریافت مالیات از تولیدكنندگان داخلی تجدیدنظر نماییم

بازاری: نماینده مردم بستان آباد با تاكید بر ضرورت تسهیل روند كسب و كار تولیدگران داخلی اظهار داشت: ما باید حتما در حوزه دریافت مالیات از تولیدكنندگان داخلی تجدیدنظر نماییم.


محمد وحدتی هلان در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به بازدید اخیر مقام معظم رهبری از نمایشگاه كالای ایرانی و سفارش های ایشان درمورد تسهیل روند كسب و كار داخلی اظهار داشت: در این خصوص در مجلس كارهای خوبی صورت گرفته است. ما قوانین خوبی در این باره داریم. هنگامی كه محصولات داخلی داریم نباید مواد مشابه آنها از خارج از كشور وارد شود.

وی با تاكید بر مبارزه جدی با قاچاق كالا و سختگیری در عرضه مجوز برای واردات كالاهای مشابه كالاهای داخلی اظهار داشت: بیشتر مسئولیت این مورد بر دوش دولت می باشد. دولتمردان باید در این حوزه آستین ها را بالا بزنند و به صورت جدی وارد عمل شوند. نباید اجازه ورود كالاهای خارجی كه مشابه آن در داخل كشور وجود دارند، داده شود. باید در حوزه قاچاق كالا مبارزه جدی صورت گیرد.

نماینده مردم بستان آباد با اشاره به سفر اخیر رئیس جمهور به تبریز اظهار داشت: در این سفر كه آقای روحانی به تبریز آمده بودند، در جلسه ای با كارفرمایان خدمت آقای واعظی گفتم كسانی كه واقعا تولیدكننده هستند و تولیداتشان باكیفیت است، باید در حوزه دریافت مالیات از آنها تجدیدنظر نماییم یا از تولیدگران داخلی مالیات گرفته نشود یا كم مالیات گرفته شود كه بتوانند بر پای خودشان بایستند.

وی با تاكید بر ضرورت تسهیل عرضه مجوز به تولیدگران داخلی اظهار داشت: در این حوزه اعتقاد دارم باید یك انقلاب اساسی صورت گیرد و باید دیدگاه ها را تغییر دهیم. در آن روز به آقای واعظی پیشنهاد دادم در استانداری ها از جانب معاونین اقتصادی استاندای باید ترتیبی داده شود كه هر كسی درخواست مجوز برای تولید دارد در عرض 48 ساعت یا یك هفته مجوز را تحویل بگیرد نه اینكه ما كارفرما را به پشت درب ادارات مختلف بفرستیم، وی را خسته نماییم و از نتیجه ناامید شود و از كار خود دست بكشد.

وحدتی تصریح كرد: بانكها هم باید كمك كنند و صادقانه برخورد كنند. بانكها خیلی مردم را اذیت می كنند. باید در این حوزه تسهیلات خوبی در نظر بگیرند. باید پرداخت ها تسهیل شود. باید ترتیبی داده شود كه تسهیلات به راحتی به كارفرمایان داده شود. از سویی هم كارفرمایان باید كیفیت كالا را بالا برند تا كالای ما بتواند با كالاهای دیگر كشورها رقابت كند تا هم در داخل از تولید داخلی استفاده نماییم و هم بتوانیم كالای خودمان را به خارج از كشور صادر نماییم.
وی در انتها اضافه كرد: اگر این موارد صورت پذیرد بازار خوبی هم برای كارگران تولید می گردد. در حوزه بیمه هم می توان تسهیلاتی برای كارگران در نظر گرفت. طرح كارورزی طرح بسیار خوبی است. افرادی كه فارغ التحصیل می شوند به كارگاه ها و كارخانه ها رجوع می كنند. در آنجا كار می كنند و از پرداخت بیمه معاف می گردند. دولت باید به تمام مسائل جامه عمل بپوشاند. باید توجه نماییم در حوزه قوانین، قوانین خوبی هم دارد. اگر در جایی نیاز به قانون وجود داشته باشد یا نیازی بر اصلاح برخی قوانین باشد، اگر دولت به صورت لایحه آن را مطرح كند و یا خارج از مبحث لایحه آن را به ما بگوید و ما را قانع كند، ما این مورد را به صورت طرح تصویب می نماییم تا باعث كمكی شویم.1397/02/17
12:42:47
5.0 / 5
4763
تگهای خبر: بانك , تسهیلات , تولید , كالا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱

لینک دوستان بازاری

بازاری

تگهای بازاری

baazari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازاری محفوظ است

بازاری

بازار فروش کالا