در بازار موبایل چه می گذرد؟

در بازار موبایل چه می گذرد؟

بازاری: رئیس اتحادیه موبایل فروشان مشهد اظهار داشت: وضعیت بازار موبایل مناسب نمی باشد.


افشین اكبری حداد در گفت وگو با ایسنا توضیح داد: خرید فروش در بازار انجام می شود، اما قیمت ها بالا است؛ همینطور جنس در بازار كم بوده و از سویی مردم امید به ارزانی كالاها دارند.
وی با اشاره به اینكه در سامانه نیما، ارزی به موبایل فروشان تعلق نگرفته است، عنوان كرد: از این رو شاهد این بوده كه قیمت ها در بازار تغییری نكرده است.

وی با اشاره به اینكه لغو توافقات بین الملل تابحال تاثیری در بازار نداشته است، اضافه كرد: با عنایت به اینكه بازار تلفن همراه، تولید داخلی ندارد و تمامی بازار وابسته به ارز است، اگر ارز مورد نیاز تامین نشود، بطور قطع وضع نامطلوبی پیدا خواهیم كرد.

رئیس اتحادیه موبایل فروشان مشهد اضافه كرد: در زمان طرح ریجستری به قبل، نیاز بازار توسط قاچاق تامین می شد، اما هم اكنون با طرح ریجستری كالای قاچاق وارد بازار نمی گردد، از سوی دیگر جلوی واردات كالا گرفته شده، به علت اینكه ثبت سفارش بازار موبایل باید تنها از طرق بانكی صورت می گیرد.

اكبری با اشاره به اینكه ثبت سفارش غیر بانكی صورت نمی گیرد، بیان كرد: به این صورت كه كسی نمی تواند جنس را با ارز آزاد وارد كند و از سوی دیگر وارد سامانه نیما شده كه تابحال ارزی از سامانه نیما عرضه نشده است.

رئیس اتحادیه موبایل فروشان مشهد اضافه كرد: طی روزهای گذشته كه جناب شریعتمداری وزیر صنعت، معدن و تجارت در مشهد حضور داشتند طی پرسشی عنوان شد كه ارز به اندازه كافی وجود دارد ولی اولویت دریافت ارز با كالاهای اساسی است، از این جهت اگر اولویت اصلی دریافت ارز با كالاهای اساسی بوده برای كالاهای دیگر اجازه دهند از ارز آزاد استفاده گردد تا نیاز بازار رفع گردد.

وی با اشاره به اینكه در كشور، صنف تلفن همراه 400 هزار نفر فعال دارد، تصریح كرد: از سوی دیگر یك میلیون و 200 هزار نفر غیر مستقیم مرتبط با این شغل بوده كه اگر اوضاع به این روال پیش رود نیمی از مشغولین به این صنف بیكار می شوند.1397/02/23
15:01:38
5.0 / 5
4841
تگهای خبر: بازار , بانك , فروش , كالا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳

لینک دوستان بازاری

بازاری

تگهای بازاری

baazari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازاری محفوظ است

بازاری

بازار فروش کالا