بعد از پیگیری های مكرر مهر؛

مسافران جام جهانی هم ارز مسافرتی می گیرند، FAN ID بالاخره تائیدشد

مسافران جام جهانی هم ارز مسافرتی می گیرند، FAN ID بالاخره تائیدشد

بازاری: بانك مركزی در بخشنامه ای، ترتیبات ارزی تأمین و پرداخت ارز مسافرتی برای مسافرینی كه مقصد آنها كشورهایی است كه نیاز به دریافت ویزا ندارند را به بانك های عامل ابلاغ نمود.


به گزارش بازاری به نقل از مهر، بانك مركزی در بخشنامه ای، ترتیبات ارزی تأمین و پرداخت ارز مسافرتی برای مسافرینی كه مقصد آنها كشورهایی است كه نیاز به دریافت ویزا ندارند را به بانك های عامل ابلاغ كرد؛ همینطور در این بخشنامه ارائه مجوز صادره از جانب سفارت فدراسیون روسیه توسط مسافر، تحت عنوان FAN ID به جای ویزای كشور مورد از نظر این بانك به منظور دریافت ارز مسافرتی، بلامانع شناخته شده است.
بر این اساس، در مورد مسافرینی كه مقصد آنها كشورهایی است كه نیاز به دریافت ویزا ندارند، لازم است بانك عامل در هنگام تحویل ارز به مسافر در باجه فرودگاه، نسبت به تطبیق كارت پرواز مربوطه با كشور مقصد اعلامی از جانب مسافر، اقدام نماید. یادآور می گردد مسئولیت هرگونه اعلام اطلاعات خلاف واقع به عهده مسافر خواهد بود.
با توجه به ابلاغیه وزارت امور خارجه، تأمین و پرداخت ارز به مسافرینی كه به منظور تماشای مسابقات جام جهانی فوتبال ۲۰۱۸ قصد سفر به كشور روسیه را دارند، ارائه مجوز صادره از جانب سفارت فدراسیون روسیه توسط مسافر تحت عنوان FAN ID به جای ویزای آن كشور از نظر این بانك بلامانع است و مبلغ ۵۰۰ یورو یا معادل آن به سایر ارزها، به متقاضیان تعلق می گیرد.
خاطرنشان می شود، هم اكنون تأمین و پرداخت ارز مسافرتی (به صورت اسكناس) با استفاده از پنج بانك ملی ایران، ملت، سامان، تجارت و پارسیان امكان پذیر است.گفتنی است خبرگزاری مهر در گزارش های مكرر علاوه بر انعكاس مشكلات در رابطه با مسافران جام جهانی روسیه، مبحث به رسمیت شناختن فن آیدی را از وزارت امور خارجه و بانك مركزی پیگیری كرده است كه در این راستا، این بخشنامه صادر شده و به نظر می رسد كه دغدغه های طرفداران تیم ملی جمهوری اسلامی ایران در بازی های جام جهانی هم برطرف شده باشد.

1397/03/09
17:54:28
5.0 / 5
4797
تگهای خبر: بانك , بانك مركزی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳

لینک دوستان بازاری

بازاری

تگهای بازاری

baazari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازاری محفوظ است

بازاری

بازار فروش کالا