نماینده بهشهر، نكا و گلوگاه:

قیمت كالای اساسی و سوخت تا آخر سال افزایش نمی یابد

قیمت كالای اساسی و سوخت تا آخر سال افزایش نمی یابد

بازاری: نماینده بهشهر، نكا و گلوگاه در مجلس تصریح كرد: برخی شایعه ها و سوال ها وجود دارد درباره اینكه آیا افزایش قیمت كالاهای اساسی صورت می گیرد یا خیر؟ كه باید بگویم به هیچ عنوان افزایش قیمت در بخش سوخت و انرژی و تامین كالاهای اساسی صورت نگرفته است و همین روند تا آخر سال جاری تداوم دارد.


به گزارش بازاری به نقل از ایسنا، علی محمد شاعری نماینده مردم بهشهر، نكا و گلوگاه در مجلس شورای اسلامی در جلسه شورای اداری بهشهر اظهار نمود: هم اكنون در بخش تامین كالاهای اساسی جای هیچ نگرانی وجود ندارد چراكه ذخایر استراتژیك ایران حدودا كامل است و خیلی از محصولات بخصوص مواد غذایی برای دو سال آینده تامین شدند و توسط دستگاه های ذیربط، تامین ارز انجام شده و قراردادها منعقد شده است.
سخنگوی كمیسیون كشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس اظهار داشت: فشارهای اقتصادی كه بر ایران تحمیل می گردد به علت ایستادگی، استقلال طلبی و آزادی خواهی ملت ایران است؛ اگر همین امروز تسلیم خواسته های آمریكا شویم امكان دارد هیچ یك از این فشارها وجود نداشته باشد اما زندگی كردن زیر سایه ظلم، بی عدالتی و زیاده خواهی در واقع تعریفی جز مرگ ندارد.
وی اضافه كرد: در بخش صادرات نفتی و غیرنفتی تابحال اتفاق خاصی نیفتاده و همان روند ابتدای سال جاری در حال اجرا می باشد و تامین منابع ارزی ما به صورت عادی صورت می گیرد و ذخایر ارزی در شرایط نرمال قرار دارند.
*سال جاری نیازی به واردات گندم و شكر نداریم/ ضریب خود اتكایی كشاورزی ایران بیش از ۸۰ درصد است
نماینده مردم شرق مازندران در مجلس با اشاره به اینكه در بخش كشاورزی ضریب خود اتكایی ایران بیش از ۸۰ درصد است، تصریح كرد: سال جاری در محصول گندم و شكر نیازی به واردات نداریم در حالیكه اگر مطابق سال ۹۱ و ۹۲ تولید داشتیم امسال هم باید حدود ۴ میلیارد دلار شكر و گندم وارد می كردیم اما خوشبختانه به درجه ای از خوداتكایی رسیدیم كه ضریب امنیت بالایی در بخش محصولات كشاورزی بوجود آمده است.
شاعری اظهار داشت: خرید تضمینی گندم از كشاورزان در مجموع بالغ بر ۱۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان بوده كه حدودا بخش عمده آن پرداخت شده است و مابقی تا آخر مهرماه تسویه می گردد كه در مازندران تابحال ۹۰ درصد پرداخت شده است.
وی ادامه داد: طی جلسه ای كه به تازگی با وزیر جهاد كشاورزی داشتم حدود ۱۰ هزار هكتار از اراضی شرق مازندران در قالب طرح جامع احیا قرار گرفتند كه با استفاده از زهكشی و شست و شوی اراضی انجام می گردد.
*بازگشایی بخشی از كاخ صفی آباد بهشهر برای دسترسی مردم و بازدید گردشگران
نماینده مردم بهشهر، نكا و گلوگاه در مجلس با اشاره به همكاری خوب وزیر اطلاعات برای موافقت بازگشایی بخشی از كاخ صفی آباد بهشهر عنوان كرد: تابحال مقدمات كار آماده شده و تا چند روز آینده جلسه دیگری را به منظور نهایی كردن توافق و دستورهای اجرایی صادره با وزیر اطلاعات داریم و همینطور مسیر دسترسی پیاده روی تا كاخ صفی آباد پیش بینی شده كه امیدواریم بزودی اجرایی شود تا گام مثبتی در جهت رونق و توسعه گردشگری بهشهر برداریم.
*حمایت از كشاورزان به موقع صورت گیرد/ نوشدارو پس از مرگ سهراب فایده ندارد
خنجری، فرماندار بهشهر با اشاره به اینكه بهشهر قطب تولید بعضی از محصولات كشاورزی در مازندران است بنابراین باید توجه ویژه ای به بخش كشاورزی آن شود، تصریح كرد: حمایت باید به موقع باشد و اگر به موقع از كشاورزان در زمینه تامین كود، بذر و سوخت حمایت صورت نگیرد در واقع نوش دارو پس از مرگ سهراب است و فایده ای ندارد پس باید اقدامات در وقت مقرر صورت گیرد تا مردم دچار مشكل نشوند.
وی ادامه داد: بندر امیرآباد ظرفیت بزرگی برای شهرستان بهشهر به حساب می آید اما متاسفانه تاثیر آن در معیشت مردم این شهرستان احساس نمی گردد بنابراین باید در یك میزگرد مشترك با مدیر بندر امیرآباد، مطالبات شهرستانی را مطرح نماییم تا بندر امیرآباد در رونق اقتصادی بهشهر و معیشت مردم شرق مازندران تاثیر مثبت و مشهود داشته باشد.
فرماندار بهشهر اظهار نمود: دسترسی به كاخ صفی آباد آرزوی دیرینه مردم بهشهر بود كه در حال تحقق است و موافقت های اولیه آن توسط دكتر شاعری نماینده مجلس بهشهر از وزیر اطلاعات دریافت شده است كه هم اكنون مسیر دسترسی انتخاب شده و با نظر كارشناسی و فنی بزودی بازگشایی می گردد.
*بیش از ۱۹ میلیارد ریال گران فروشی در بهشهر
اسماعیل هادی نژاد، رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان بهشهر در این جلسه، اظهار داشت: كل كالاهای موجودی كشور در سامانه رصد ثبت شده است و همه انبار داران مكلف هستند موجودی خویش را اعلام و ثبت كنند تا رصد شود كه وضعیت موجودی كالا در كشور به چه صورت است. خوشبختانه هیچ گونه نگرانی در زمینه تامین كالا در مازندران و شهرستان بهشهر وجود ندارد. شاید طی چند ماه اخیر گرانی در بعضی كالاها بوجود آمد اما كمبود كالا نداشتیم.
وی با اشاره به اینكه تابحال در شهرستان بهشهر ۳۵ انبار در سامانه رصد ثبت شدند كه مكلف هستند هر ماه اعلام موجودی انجام دهند، اضافه كرد: در خلال سه ماهه اخیر با نظارت بازرسان اصناف و صنعت و معدن و تجارت از یك هزار و ۷۰۴ مورد واحدهای صنفی بازرسی صورت گرفت و ۲۵۵ پرونده تخلف برای واحدهای صنفی كه اقدام به گران فروشی، كم فروشی، عدم درج قیمت بر روی كالا و امتناع از فروش به ارزش ۱۹ میلیارد و ۴۰ میلیون ریال كرده بودند، تشكیل و جهت صدور رای به تعزیرات حكومتی ارسال شد.
گزارش از مریم یخكشی خبرنگار ایسنا
1397/07/16
21:59:12
5.0 / 5
4676
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴

لینک دوستان بازاری

بازاری

تگهای بازاری

baazari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازاری محفوظ است

بازاری

بازار فروش کالا