افتتاح پروژه هایی كه با كلید روحانی قفلشان باز شده

افتتاح پروژه هایی كه با كلید روحانی قفلشان باز شده

بازاری: رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان از افتتاح و بهره برداری و كلنگ زنی 13 طرح صنعتی و معدنی و زیربنایی شهرك های صنعتی استان همزمان با سفر رئیس محترم جمهور و هئیت دولت به استان سمنان خبرداد.


به گزارش خبرنگار ایسنا، بهروز اسودی با اشاره به این خبر اظهار داشت: در سفر دكتر روحانی و اعضای هیات دولت به استان، 13 طرح صنعتی و معدنی و زیربنایی شهرك های صنعتی استان با سرمایه گذاری ریالی بیشتر از 3900 میلیاردی و سرمایه گذاری ارزی 57 میلیون یورو افتتاح و كلنگ زنی میگردد.
وی با اشاره به سرمایه گذاری و اشتغالزایی بالای این طرح ها اشاره كرد: با راه اندازی و افتتاح این تعداد طرح در سطح استان سمنان، زمینه اشتغال حدود 1500 نفر در استان فراهم خواهد شد.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان اظهار نمود: بهره برداری از طرح توسعه شركت چوب تراشه نقطه سمنان با ظرفیت تولید سالانه 96 هزار مترمكعب تخته فیبر خام و سرمایه گذاری ریالی 950 میلیارد ریال و ارزی 15 میلیون یورو از طرح های قابل افتتاح در سفر رئیس جمهور به استان است كه با راه اندازی این مجموعه زمینه اشتغال حدود 310 نفر در استان فراهم میگردد.
اسودی اشاره كرد: افتتاح واحد تولیدی صنعت پتاس آسیا در شهرستان گرمسار با ظرفیت تولید سالانه 140 هزار تن سولفات پتاسیم و اسید كلریدریك و با سرمایه گذاری 153 میلیارد ریال از دیگر طرح های قابل افتتاح است كه با بهره برداری از این مجموعه زمینه اشتغال حدود 100 نفر در استان فراهم میگردد.
وی افزود: بهره برداری از شركت فولاد شاهرود با سرمایه گذاری بیشتر از 275 میلیارد ریال برای تولید 100هزار تن شمش فولاد از دیگر پروژه های صنعتی در استان سمنان شمرده می شود كه با راه اندازی این واحد تولیدی حدود 150 نفر مشغول به كار خواهند شد.
این مقام مسئول در ادامه از افتتاح فاز نخست شركت داروسازی فاتك شیمی پارس سمنان در این سفر هئیت دولت به استان آگاهی داد و اضافه كرد: این واحد تولیدی با سرمایه گذاری ریالی بالغ بر 530 میلیارد ریال و ارزی 13 میلیون یورو ظرفیت تولید 160 میلیون عدد كپسول و 600 میلیون عدد قرص را دارد و برای 110 نفر فرصت شغلی به وجود می آورد.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان همین طور از افتتاح یك واحد تولیدی دیگر در سمنان آگاهی داد و اضافه كرد: در سفر ریاست جمهور و اعضای هئیت دولت به استان واحد تولیدی سرما گستر قومس با سرمایه گذاری 69 میلیارد ریال و اشتغالزایی حدود 20 نفر به بهره برداری می رسد كه در زمینه تولید سیستم تهویه مطبوع خودرو فعالیت خواهدنمود.
اسودی با اشاره به دیگر طرح های قابل افتتاح در استان اظهار داشت: در این سفر و با حضور كاروان تدبیر و امید در استان عملیات اجرایی هشت طرح صنعتی و معدنی در سطح استان آغاز و كلنگ زنی خواهد شد كه جهت راه اندازی این تعداد طرح بالغ بر 1900 میلیارد ریال سرمایه گذاری پیش بینی میگردد و با بهره برداری كامل این طرح ها زمینه اشتغال حدود 770 نفر در استان فراهم خواهد شد.
وی، آغاز عملیات اجرایی فاز دوم تولید شمش فولادی شركت فولاد شاهرود، تولید شمش و مقاطع فولادی شركت ذوب آهن شاهرود، تولید كاغذ حرارتی شركت پارسیان كاغذ، تولید كاغذ از كربنات كلسیم در مهدیشهر، شروع عملیات اجرایی نیروگاه خورشیدی 10 مگا واتی منطقه ویژه اقتصادی سمنان، طرح تولید لوله فولادی شركت آریابد نوین در منطقه ویژه اقتصادی سمنان، طرح تولید و بسته بندی محصولات غذایی در گرمسار و آغاز عملیات اجرایی راه اندازی ناحیه صنعتی كالپوش را از دیگر برنامه ها و طرح های آماده كلنگ زنی در استان برشمرد.1397/09/11
18:39:32
5.0 / 5
4606
تگهای خبر: اقتصاد , تولید , خودرو , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲

لینک دوستان بازاری

بازاری

تگهای بازاری

baazari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازاری محفوظ است

بازاری

بازار فروش کالا