رئیس انجن حمایت از حقوق مصرف كنندگان كرمانشاه:

خودروسازانی كه قطعه نداشتند چطور پس از گرانی، تحویل فوری می دهند؟

خودروسازانی كه قطعه نداشتند چطور پس از گرانی، تحویل فوری می دهند؟

به گزارش بازاری رئیس انجمن پشتیبانی از حقوق مصرف كنندگان استان كرمانشاه ضمن غیرقانونی دانستن افزایش قیمت از جانب خودروسازان، اظهار داشت: خودروسازان قصد دارند با این كار وضعیت بازار را بسنجند.


عبدالرضا یاری در گفت وگو با خبرنگار ایسنا، با اشاره به افزایش قیمتی كه به تازگی بعضی از خودروسازان در تعدادی از مدلهای خودرو اعمال كرده اند، اضافه كرد: این افزایش قیمت كاملا غیرقانونی می باشد، چونكه هرگونه افزایش قیمت باید از جانب سازمان پشتیبانی از مصرف كننده اعلام گردد و به تائید شورای عالی سیاست گذاری اقتصادی برسد كه این كار هنوز برای افزایش خودرو انجام نشده است.
وی افزود: به نظر می آید هدف خودروسازان از این افزایش قیمت این است كه وضعیت بازار را بسنجند و ببینند عكس العمل بازار نسبت به این افزایش چیست و اگر مردم باز هم خودرو را با این قیمت بالا خریدند، قیمت را برای سایر خودروها هم بالا ببرند.
رئیس انجمن پشتیبانی از حقوق مصرف كنندگان استان كرمانشاه خاطرنشان كرد: به علاوه خودروسازان قصد دارند از این فرصت استفاده كنند و اگر محصولات با این افزایش قیمت فروش رفت در زمان رایزنی با مسئولان برای افزایش قانونی قیمت های خود، قدرت چانه زنی بیشتری داشته باشند.
یاری اظهار نمود: باآنكه به سبب افزایش قیمت های اخیر هزینه خودروسازان هم بالارفته، اما این بالا رفتن دلار كه البته حالا هم مقداری متعادل شده مگر چقدر تاثیر دارد كه بخواهند تا این اندازه قیمت خودرو را بالا ببرند.
ایشان در ادامه با اشاره به اینكه خودروسازان اعلام نموده اند خودروهایی كه افزایش قیمت داشتند تحویل فوری خواهند شد، تصریح كرد: چطور خودروسازان قبل از این اعلام می كردند به سبب تحریم و كمبود قطعه امكان تولید ندارند، حالا می توانند پس از این افزایش قیمت خودسرانه تحویل فوری انجام دهند؟
وی این شیوه عمل خودروسازان را به شكلی توهین به مردم دانست و تصریح كرد: چطور زمانی كه در سال 94 صنعت خودرو گرفتار ركود بود مردم از این صنعت حمایت كردند، اما حالا در این شرایط خودروسازان به هیچ عنوان رعایت حال مردم را نمی كنند.
رئیس انجمن پشتیبانی از حقوق مصرف كنندگان استان كرمانشاه با اشاره به اینكه یكسوی این قضیه هم خود مردم هستند كه باید از خرید خودروی گران اجتناب كنند، اظهار داشت: متاسفانه در این زمینه مشكل فرهنگی داریم.
یاری تصریح كرد: حالا به سبب بی اعتمادی مردم به بازار و تقاضای كاذبی كه در بازار بوجود آمده تمایل برای خرید خودرو بالارفته و این امر به سود خودروسازان است.
وی به ممنوعیت واردات برخی خودروها و رفتن تعدادی از نمایندگی های خودرو از ایران هم اشاره داشت و اظهار داشت: این مورد هم به نفع خودروسازان داخل تمام شده تا یكه تاز میدان شوند و هرطور كه می خواهند قیمت ها را به دست بگیرند.
1397/09/20
13:46:42
5.0 / 5
4558
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲

لینک دوستان بازاری

بازاری

تگهای بازاری

baazari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازاری محفوظ است

بازاری

بازار فروش کالا