نماینده خوانسار و گلپایگان:

مسئله آب در اصفهان سبب تولید نارضایتی هایی در میان كشاورزان شده است

مسئله آب در اصفهان سبب تولید نارضایتی هایی در میان كشاورزان شده است

به گزارش بازاری نماینده مردم خوانسار و گلپایگان با اشاره به تجمع كشاورزان در اصفهان، اظهار داشت: مسئله آب در اصفهان سبب تولید نارضایتی هایی در میان كشاورزان شده است.


علی بختیار در گفت وگو با ایسنا با اشاره به تجمع كشاورزان اصفهانی در اعتراض به مسئله آب، بیان كرد: مسئله آب در اصفهان سبب تولید نارضایتی هایی شده است. استان اصفهان مجموعه بزرگی از صنایع را در اختیار دارد و حدود چهار هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان در اختیار این صنعت است و در عین حال این صنعت بخش زیادی از منابع آبی اصفهان را از بین برده است.
ایشان در ادامه خاطرنشان كرد: چاره مشكل آب، تقابل بین استان ها یا طرح های بین استانی نیست بلكه چاره، شیرین سازی آب دریای عمان و خلیج فارس و انتقال آن به استان ها است.
بختیار در ادامه با اشاره به ماده ۳۶ قانون برنامه ششم، بیان كرد: طبق این ماده شیرین سازی آب دریای عمان و خلیج فارس و انتقال آن به استان ها یك تكلیف است كه نه تنها مشكل آب استان اصفهان بلكه مشكلآت تمامی استان ها را حل خواهد نمود.
ایشان در ادامه تصریح كرد: صنعت اصفهان كه متشكل از پالایشگاه، پتروشیمی، ذوب آهن و سایر بخش ها است، حالا باید به داد مشكل آب اصفهان برسد. صنعت كشور متناسب با شرایط مركز كشور گسترش نیافته است.
بختیار در ادامه اظهار نمود: توسعه صنایع به ضرر اصفهان بوده است و الان كه این كار انجام شده است، این صنعت باید این دفعه را به دوش بكشد و در بحث شیرین كردن آب دریا و انتقال آن، همكاری كند.
او در آخر اظهار داشت: امروز گروه های سرمایه گذاری هستند كه حاضر به انجام این كار هستند. حدود یك سال است كه كارگروهی از تمام بخش های مرتبط در كشور تشكیل شده تا بتوانیم آب شیرین كن ها را در كشور به راه بیاندازیم.1397/10/13
13:42:49
5.0 / 5
4813
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳

لینک دوستان بازاری

بازاری

تگهای بازاری

baazari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازاری محفوظ است

بازاری

بازار فروش کالا