با حكم دژپسند؛

معاون امور اقتصادی وزیر اقتصاد انتخاب شد

معاون امور اقتصادی وزیر اقتصاد انتخاب شد

به گزارش بازاری وزیر امور اقتصادی و دارایی طی حكمی محمد علی دهقان دهنوی را بعنوان معاون امور اقتصادی این وزارتخانه منصوب نمود.به گزارش بازاری به نقل از وزارت امور اقتصادی و دارایی، فرهاد دژپسند در حكمی محمدعلی دهقان دهنوی را بعنوان معاون امور اقتصادی وزارت اقتصاد جایگزین سید حسین میرشجاعیان كرد.
در متن حكم صادره از جانب فرهاد دژپسند وزیر امور اقتصادی و دارایی آمده است: نظر به تعهد، تخصص و تجارب پرارزش جنابعالی، به باعث این حكم به سمت معاون امور اقتصادی وزارتخانه منصوب می شوید.
وزیر اقتصاد، در این حكم مواردی چون «بررسی و تحلیل مسائل اقتصادی كشور و انجام پژوهش های كاربردی در مورد انواع بازارها (كالا و خدمات، پول، سرمایه، ارز و كار)»، «طراحی و تهیه مدلهای كمی در جهت وظایف حاكمیتی (سیاست گذاری، هدایت و نظارت) و شبیه سازی سیاست های اقتصادی با تاكید بر حوزه عملكرد وزارت امور اقتصادی و دارایی»، «بررسی و تحقیق همه جانبه در حوزه های بانكی، بیمه ای، بازرگانی داخلی و خارجی و اقتصاد جهانی» و «بررسی و تحقیق همه جانبه در حوزه های بانكی، بیمه ای، بازرگانی داخلی و خارجی و اقتصاد جهانی» را بعنوان اولویت های برنامه ای معاونت امور اقتصادی وزارت اقتصاد تعیین كرده است.
«پیش بینی شاخص های كلان اقتصادی بخصوص در بخش های واقعی اقتصاد»، «ارایه روش ها و الگوهای مناسب به منظور تخمین شاخص های مختلف بخش عمومی»، «بررسی و تحقیق در مورد موضوعات و محورهای سیاست های مالی و توسعه ای بخش عمومی»، «ارایه پیشنهادات و راهكارهای اجرایی و یا اصلاح قوانین جهت ارتقای سیاست ها در حوزه های مرتبط» و «پایش محیط كسب و كار در ایران بر مبنای شاخص های بین المللی، ملی و منطقه ای» از دیگر اولویت های برنامه ای معاونت مذكور است.
وزیر اقتصاد در ادامه اولویت های برنامه ای معاونت امور اقتصادی، به مواردی چون «ارتباط با سازمان ها و اتحادیه های بین المللی و بهره گیری از تجربیات آنها در حوزه های اقتصادی و محیط كسب و كار»، «انسجام و هماهنگی در تسریع و پیشبرد پروژه های اقتصاد مقاومتی وزارت امور اقتصادی ارجاع شده از ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی» و «انسجام و هماهنگی در تسریع و پیشبرد پروژه های راهبردی وزارت امور اقتصادی و دارایی» اشاره نموده است.
محمد علی دهقان دهنوی دارای تحصیلات دكتری تخصصی در رشته علوم اقتصادی، گرایش اقتصاد صنعتی از دانشگاه تربیت مدرس است.
وی عضویت در هیأت علمی گروه مالی و بانكداری دانشگاه علامه طباطبایی، عضویت در هیأت مدیره بانك مسكن، عضویت در هیأت علمی و معاونت آموزشی مؤسسه عالی آموزش بانكداری ایران، تدریس در دانشگاه تربیت مدرس، معاونت پژوهشی مركز پژوهش و آموزش بانك توسعه صادرات ایران و عضویت در كمیته طرح تحول نظام بانكی شورای هماهنگی بانك ها در كارنامه شغلی خود دارد.
همچنین فرهاد دژپسند وزیر امور اقتصادی و دارایی طی حكم دیگری سید حسین میرشجاعیان حسینی معاون سابق امور اقتصادی وزارت اقتصاد را به سمت مشاور خود منصوب نمود.

1398/01/19
14:22:00
5.0 / 5
4377
تگهای خبر: آموزش , اقتصاد , بازار , بانك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳

لینک دوستان بازاری

بازاری

تگهای بازاری

baazari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازاری محفوظ است

بازاری

بازار فروش کالا