نوبخت وعده داد؛

اشتغال یك میلیونی در سال ۹۸، برای پیشگیری از ریزش شغل برنامه داریم

اشتغال یك میلیونی در سال ۹۸، برای پیشگیری از ریزش شغل برنامه داریم

بازاری: معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به هدفگذاری ایجاد یك میلیون شغل در سال ۹۸، از برنامه ریزی برای پیشگیری از ریزش نیروی كار باز آگاهی داد.به گزارش بازاری به نقل از سازمان برنامه و بودجه، محمدباقر نوبخت كشور در نشست مشترك این سازمان با اعضای فراكسیون اشتغال مجلس شورای اسلامی تصریح كرد: سازمان برنامه و بودجه كشور در كنار دیگر وظایف و مأموریت هایی كه ایفا می كند، به مبحث اشتغال هم در سال رونق تولید اهتمام خاصی دارد و امیدواریم با همكاری فراكسیون اشتغال مجلس شورای اسلامی و هم همه نهادها و اركان حاكمیت و دولت، بتوانیم به توسعه اشتغال و در نهایت رشد و توسعه كشور كمك نماییم.
رئیس سازمان برنامه و بودجه اظهار داشت: امسال علاوه بر ایجاد اشتغال كه حدود یك میلیون فرصت شغلی است، برای پیشگیری از ریزش اشتغال هم برنامه داریم و با تمام وزرا و دستگاه های مرتبط و هم استان ها هماهنگی و مذاكرات لازم را استمرار خواهیم داد.
وی اضافه كرد: مبحث رونق تولید در زمره راهبرد و رهنمود سال ۱۳۹۸ این سازمان و دولت می باشد و ما، در فرایند رسیدگی به بودجه های سالانه ۱۳۹۶، ۱۳۹۷ و ۱۳۹۸ در چارچوب تبصره ۱۸ به امر اشتغال و تأمین منابع و تجهیز آن توجه لازم داشته ایم.
در این جلسه، افشین برمكی رئیس امور اقتصاد مقاومتی و شورای اقتصاد سازمان برنامه و بودجه كشور، گزارشی از برنامه های اشتغال در سطح كلان كشور و استان ها عرضه كرد و اظهار داشت: منابع تبصره ۱۸ قانون بودجه سال ۱۳۹۸ كل كشور شامل صندوق توسعه ملی، تسهیلات بانكی و بودجه عمومی است و از محل منابع صندوق توسعه ملی، یك میلیارد دلار برای تبصره ۱۸ و یك میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار برای اشتغال روستایی در نظر گرفته شده است.
وی اضافه كرد: سازوكارهای اجرایی تبصره ۱۸ و وظایف و مأموریت های همه دستگاه ها به صورت دقیق و شفاف روشن است و از راه بانكهای عامل این روند اجرایی می شود.
در ادامه این جلسه غلام رضا كاتب رئیس فراكسیون اشتغال مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: رئیس سازمان برنامه و بودجه كشور طرحی برای تحقق رونق تولید عرضه داده اند كه به باعث آن تمام دستگاه های اجرایی ملزم شده اند كه برای تحقق یك میلیون فرصت شغلی، همكاری لازم را در این زمینه داشته باشند.
بر پایه این گزارش، در جلسه مذكور برخی از اعضای فراكسیون اشتغال مجلس شورای اسلامی، از ساختار معیوب نظام اداری كشور، متناسب نبودن وثیقه های دریافتی بانك ها با میزان وام های اشتغال زایی، عدم توجه كافی به آمایش سرزمین و هم سخت گیری بانك ها در عرضه وام ها و تسهیلات اشتغال زایی به روستاییان انتقاد كرده و خواهان سرعت و شتاب در پرداخت ها شدند.
این گزارش می افزاید در ادامه این جلسه، مدیران عامل بانكهای مرتبط در مبحث وام های اشتغال زایی به تفكیك، گزارشی از روند انجام كار عرضه دادند.

1398/02/04
13:57:55
5.0 / 5
4253
تگهای خبر: اقتصاد , بانك , بودجه , تسهیلات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱

لینک دوستان بازاری

بازاری

تگهای بازاری

baazari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازاری محفوظ است

بازاری

بازار فروش کالا