وزیر اقتصاد:

دلار۴۲۰۰تومانی موضوعیت ندارد، تا كی بایدشاهد سقوط ارزش ریال باشیم

دلار۴۲۰۰تومانی موضوعیت ندارد، تا كی بایدشاهد سقوط ارزش ریال باشیم

به گزارش بازاری وزیر امور اقتصادی و دارایی با اشاره به اینكه دلار ۴۲۰۰ تومانی موضوعیت ندارد، اظهار داشت: اما تا كجا مقرر است شاهد سقوط ارزش ریال باشیم؟به گزارش بازاری به نقل از مهر، فرهاد دژپسند شامگاه دوشنبه در دومین نشست هم اندیشی با مجمع كارآفرینان بزرگ تصریح كرد: الان در جنگ اقتصادی به سر می بریم و تعارفی هم در این خصوص نداریم.
وی افزود: هم اكنون تمام نیروها معطوف به بستن ورودی منابع به كشورمان است و با استفاده از ابزار اقتصادی اقداماتی صورت می گیرد تا مردم از دولت فاصله و نسبت به حكومت موضع بگیرند.
وزیر امور اقتصادی و دارایی اضافه كرد: در این شرایط دیگر «من و تو» موضوعیت ندارد و هر دوی ما در یك كشتی هستیم. در اینجا یك هدف داریم كه اگر محقق شود همه ما برنده هستیم و در غیر این صورت كشتی غرق خواهد شد. هم فكری كافی نیست و برای تحقق اهداف باید همگام باشیم.
دژپسند اظهار داشت: ما باید به دنبال رشد سرمایه گذاری، رشد تولید، رشد اشتغال، افزایش رفاه جامعه و اعتلای كشور باشیم.
وی با اشاره به اینكه باید به سمت تقویت بنیه حركت نماییم، افزود: باید منافذی را پیدا نماییم تا مسیر را سریع تر طی نماییم. هم اكنون نكته ای كه باید روی آنها تمركز داشته باشیم رونق تولید است چون كه با رونق تولید، اشتغال، رشد اقتصادی، افزایش سهم در بازار جهانی و افزایش رفاه صورت می گیرد. از جانب دیگر باید سرمایه در گردش را برای واحدها تأمین نماییم.
دژپسند تصریح كرد: یكی از اشكالات عمده این است كه نسبت تسهیلات سپرده در برخی از بانك ها بسیار پایین است كه البته ما به دنبال حل این مشكل هستیم.
وزیر اقتصاد تصریح كرد: هم اكنون نمی توان با این مسئله جنگید و فعلاً راه فرار این است كه از ظرفیت بورس برای كمك به تأمین مالی واحدها استفاده نماییم.
وی در ارتباط با افزایش تقاضا اظهار داشت: یكی از مهمترین راه های افزایش تقاضا توسعه بازار از داخل به خارج از كشور است. باید در شهرهای بزرگ كشور خارجی همچون عراق، فروشگاه های زنجیره ای تأسیس نماییم. در این راستا سازمان سرمایه گذاری خارجی بعنوان پشتیبان اعلام آمادگی می كند.
وزیر اقتصاد خاطرنشان كرد: البته من در این رابطه با مسئولان عراقی و آذربایجانی صحبت كرده ام.
دژپسند همینطور با اشاره به بازگشت ارز حاصل از صادرات كشور اظهار داشت: همه می گویند كه ارز حاصل از صادرات را به كشور باز می گردانیم اما سوالی كه مطرح می شود این است كه چرا از ۴۰ میلیارد دلار صادرات فقط ۱۰ میلیارد دلار ارز بازگشت؟ من معتقدم دلار ۴۲۰۰ تومانی موضوعیت ندارد اما تا كجا مقرر است شاهد سقوط ارزش ریال باشیم؟
دژپسند با اشاره به اینكه در مورد صادرات مقرر است فرصت هایی ایجاد نماییم، اظهار داشت: طرحی در چارچوب یك جدول در مورد «واردات در مقابل صادرات» در دست بررسی قرار دارد كه مورد تأیید رئیس جمهور هم قرار گرفته و در آستانه نهایی شدن است.


1398/02/10
13:27:25
5.0 / 5
4442
تگهای خبر: اقتصاد , بازار , بانك , بورس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴

لینک دوستان بازاری

بازاری

تگهای بازاری

baazari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازاری محفوظ است

بازاری

بازار فروش کالا