انصراف ترامپ از وضع تعرفه روی واردات از مكزیك

انصراف ترامپ از وضع تعرفه روی واردات از مكزیك

بازاری: رئیس جمهور آمریكا برنامه خود برای وضع تعرفه پنج درصدی روی واردات كالاهای مكزیكی همچون نفت خام را با بیان اینكه واشنگتن و مكزیك برای محدودیت مهاجرت از آمریكای مركزی به آمریكا به توافق رسیده اند، كنار گذاشت.به گزارش بازاری به نقل از ایسنا، ترامپ در توئیت هایی كه ارسال كرد، نوشت تعرفه هایی كه قرار بود از روز دوشنبه توسط آمریكا روی واردات كالاهای مكزیكی وضع شود، بطور نامحدود معلق شده اند. مكزیك به نوبه خود موافقت كرده است تدابیر جدی برای مهار موج مهاجرت بوسیله مكزیك به سمت مرزهای جنوبی آمریكا اتخاذ كند.

تعرفه های پیشنهادی ترامپ مورد مخالفت گسترده صنعت نفت و گاز آمریكا به خصوص پالایشگاه های منطقه گلف كاست قرار گرفته بود. مكزیك منبع اصلی واردات نفت از پالایشگاه های گلف كاست است. در مارس حدود ۳۰ درصد یا بیشتر از ۶۰۰ هزار بشكه در روز نفتی كه پالایشگاه های گلف كاست وارد كردند از مكزیك بود.

طبق آمار اس اند پی گلوبال پلاتس، تعرفه پنج درصدی حدود سه درصد به قیمت نفت مایای مكزیك اضافه می كند و حاشیه سود پالایش برای پالایشگاه های گلف كاست را به ۴.۹۵ دلار در هر بشكه در مقایسه با میانگین فعلی ۸.۰۸ دلار در هر بشكه می كاهد. تعرفه ۱۰ درصدی حاشیه سود را به ۱.۸۲ دلار و تعرفه ۲۵ درصدی به منفی ۷.۵۸ دلار كاهش خواهد داد.

اگر تعرفه های پنج درصدی از روز دوشنبه به اجرا درمی آمدند، طبق تهدید ترامپ تا اكتبر به ۲۵ درصد افزایش پیدا می كردند.

اما مكزیك تصمیم نداشت روی واردات گاز طبیعی آمریكا تعرفه تلافی جویانه وضع كند، برای اینكه این كشور برای نیرو و صنعت خود به گاز آمریكا وابسته است. اما تعرفه های آمریكا موجب می شد رشد صنعتی مكزیك آهسته شود و تقاضای بخش های تولید و صنعتی این كشور برای گاز كمتر شود.

پلاتس آنالیتیكس برآورد كرده كه تقاضای صنعتی مكزیك برای گاز طبیعی در سال ۲۰۱۸ بطور میانگین ۲.۴ میلیارد فوت مكعب در روز بود كه معادل ۳۰ درصد از كل تقاضای گاز مكزیك بود.

بر اساس گزارش پلاتس، آمریكا و كانادا در بیانیه مشتركی اعلام نمود مكزیك متعهد شده است با موج مهاجرت غیرقانونی روبرو شود و حفاظت در مرزهای جنوبی خودرا تقویت كند.
1398/03/18
14:07:57
5.0 / 5
4726
تگهای خبر: آمار , تولید , دلار , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵

لینک دوستان بازاری

بازاری

تگهای بازاری

baazari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازاری محفوظ است

بازاری

بازار فروش کالا