معاون امور بانك وزیر اقتصاد:

بانك ها ۱۲ هزار میلیارد تومان اموال مازاد را فروختند

بانك ها ۱۲ هزار میلیارد تومان اموال مازاد را فروختند

بازاری: معاون امور بانك وزیر اقتصاد از فروش 40 هزار میلیارد تومان اموال مازاد بانك ها تا آخر سال جاری در كشور آگاهی داد و گفت طی یك سال قبل 12 هزار میلیارد تومان از اموال مازاد بانك ها به فروش رسید.


به گزارش بازاری به نقل از رادیو اقتصاد، عباس معمارنژاد گفت: طی یك سال قبل ۱۲ هزار میلیارد تومان از اموال مازاد بانك ها با برنامه ای كه وزارت اقتصاد از بانك ها گرفته فروخته شده است. وی ادامه داد: بانكهای دولتی و خصوصی شده ای كه هنوز تحت نظارت وزارت اقتصاد هستند برمبنای برآوردهای صورت گرفته بین ۷۰ تا ۱۰۰ هزار میلیارد تومان اموال مازاد در اختیار دارند.

معاون امور بانك، بیمه و شركت های دولتی وزیر اقتصاد در پاسخ به این پرسش كه چرا رقم اموال مازاد بانك ها به صورت دقیق اعلام نمی گردد، اظهار داشت: بالاخره برخی بانك ها ارزیابی های جدیدی از اموال خود ندارند یا قیمت سهام شركت ها روز به روز در حال تغییر است بدین سبب به سبب وجود نوسان در ارزش و قیمت دارایی ها نمی توان ارقام دقیقی را بیان كرد.

او همینطور درباب ابلاغ سند بانكداری آینده و تحول دیجیتال مبتنی بر اقتصاد هوشمند، اضافه كرد: به طوركلی هرچقدر بانك ها به سمت بانكداری دیجیتال و تحول دیجیتالی شدن در داخل خود گرایش پیدا كنند نتیجه این جهت گیری ارائه خدمات مطلوب تر، ارزان تر، متنوع تر و با كیفیت تر به مردم خواهد بود.

معمارنژاد یادآورشد: مردم در جریان باشند كه هرچند اسم این گونه سندها بانكداری آینده و تحول دیجیتال مبتنی بر اقتصاد هوشمند است ولی در نهایت با كاهش قیمت تمام شده خدمات در بانك ها منجر به این خواهد شد كه همه آحاد جامعه بتوانند خدمات خودرا از نظام بانكی با سرعت بیشتر با كیفیت بهتر و ارزان تر دریافت نمایند.


منبع:

1398/03/24
13:15:36
5.0 / 5
4351
تگهای خبر: اقتصاد , بانك , خدمات , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱

لینک دوستان بازاری

بازاری

تگهای بازاری

baazari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازاری محفوظ است

بازاری

بازار فروش کالا