معاون توسعه بازارهای صادراتی سازمان توسعه تجارت مطرح كرد:

صادرات به ۱۵ كشور همسایه ۲ برابر می شود

صادرات به ۱۵ كشور همسایه ۲ برابر می شود

به گزارش بازاری معاون توسعه بازارهای صادراتی سازمان توسعه تجارت ایران از انجام موافقتنامه تجارت ترجیحی با كشورهای عضو دی هشت آگاهی داد و اظهار داشت: موافقتنامه تجارت با كشورهای اوراسیا انجام شده و تا دو ماه آینده اجرا می شود.


به گزارش بازاری به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، حمید زادبوم با بیان این خبر اضافه كرد: با ظرفیت سنجی كشورهای همسایه می خواهیم صادرات به ۱۵ كشور همسایه را دو برابر نماییم.
او به فعال سازی ظرفیت های تولیدی در امتداد صادرات آگاهی داد و اشاره كرد: شناسایی موانع صادرات و فعال سازی بازارهای مختلف همچون سیاستهای وزارت صنعت است.
زادبوم به موافقتنامه تجارت با كشورهای اوراسیا، اكو، سازمان همكاریهای اسلامی و كشورهای D۸ اشاره نمود و اظهار داشت: موافقتنامه ترجیحات تجاری ایران با كشورهای عضو اتحادیه اوراسیا در ۹ فصل با بیشتر از ۱۰۰ ماده به انضمام جدول امتیازات اعطایی ایران به اتحادیه اقتصادی اوراسیا مشمول ۳۶۰ قلم كالا (بر اساس كد ۸رقمی HS) و جدول امتیازات اعطایی اتحادیه اقتصادی اوراسیا به ایران مشمول ۵۰۲ قلم كالا (براساس كد۱۰ رقمی HS) است كه از ۸۶۲ ردیف تعرفه، تعداد ۲۲۳ ردیف آن محصولات كشاورزی و ۳۶۹ ردیف آنرا محصولات صنعتی می سازند.
وی افزود: موافقتنامه تجارت ترجیحی بین كشورهای عضو D۸ مشتمل بر یك مقدمه و ۳۴ ماده در سال ۹۸ اجرا شده است.
معاون توسعه بازارهای صادراتی سازمان توسعه تجارت ایران به انجام موافقتنامه تجارت دوجانبه بین تركیه، بنگلادش، سوریه اشاره نمود و اظهار داشت: با كشورهایی همچون مالزی، هند و پاكستان نیز موافقتنامه های تجاری و آزاد در حال انجام می باشد.
وی همینطور از فعال شدن رایزنان صادراتی در ۱۵ كشور هدف آگاهی داد.
منبع:

1398/05/26
22:43:55
5.0 / 5
4354
تگهای خبر: اقتصاد , بازار , تولید , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲

لینک دوستان بازاری

بازاری

تگهای بازاری

baazari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازاری محفوظ است

بازاری

بازار فروش کالا