یك مقام مسئول:

قبض پرداختی پزشكان باید آرم مالیاتی و باركد داشته باشد

قبض پرداختی پزشكان باید آرم مالیاتی و باركد داشته باشد

به گزارش بازاری مدیركل تنظیم مقررات و نظارت بر برون سپاری سازمان امور مالیاتی اظهار داشت: از اول مهرماه تمام درمانگاه ها و مطب پزشكان باید دو نشان آرم مالیاتی و باركد را روی قبض پرداختی داشته باشد.به گزارش بازاری به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، علی رستم پور گفت: از پزشكانی كه تابحال مبادرت به ثبت كارتخوان نكرده اند درخواست می شود تا ۱۵ شهریور ماه در این راستا اقدام نمایند.
وی بابیان اینكه گردنگیر ثبت كارتخوان از ۲۲ مرداد به ۱۵ شهریور ۹۸ تغییر كرده است، اظهار داشت: بنا به درخواست سازمان نظام پزشكی استفاده از كارتخوان متصل به سازمان امور مالیاتی در مطب پزشكان، به نیمه شهریور موكول شد و از شروع مهر ۹۸ اعمال و محاسبه می شود.
مدیركل تنظیم مقررات و نظارت بر برون سپاری سازمان امور مالیاتی اضافه كرد: آنچه كه موجب تغییر زمان ثبت كارتخوان در مطب شد صرفاً آموزش استفاده از كارخوان نبود بلكه ابهامات فنی و زیر ساختی برای اتصال به نظام مالیاتی موجب این تغییر زمان گردنگیر شد.
رستم پور با اشاره به اینكه پزشكان تخصص خاص خودرا دارند و انتظار داشتن اطلاعات مالی و حسابرسی نیست، اضافه كرد: قبل از این بعضی از مطب پزشكان از دستگاه كارتخوان استفاده می كردند اما شرایط اتصال اطلاعات حساب بانكی آنها بعنوان پایانه فروشگاهی به نظام مالیاتی آماده به كار نبود.
وی اظهار داشت: باید حافظه مالیاتی روی سرور های شركت های ارائه خدمات پرداخت یا «پی اس پی» نصب شود تا اطلاعات مالی مطب بدون دخل و تصرف در سازمان امور مالیاتی ذخیره شود.
رستم پور با اشاره به اینكه از ۱۲ شركت ارائه خدمات پرداخت دعوت شده، ۱۰ شركت اعلام آمادگی كرده اند، اشاره كرد: به كمك این شركت ها و بانك مركزی همه كارتخوان های پزشكان قابل ثبت خواهد داشت.
وی با اشاره به اینكه لیست اصناف دیگر نیز بزودی اعلام می شود، اضافه كرد: از اول مهرماه تمام درمانگاه ها و مطب پزشكان باید دو نشان آرم مالیاتی و باركد را روی قبض پرداختی داشته باشد.
مدیركل تنظیم مقررات و نظارت بر برون سپاری سازمان مالیاتی افزود: این كارتخوان های خاص با باركدهای مخصوص نام پزشك، محل و زمان درمان، مبلغ صورت حساب و غیره را ارائه می كند تا جای هیچ گونه شبهه ای درباره عملكرد آنها وجود نداشته باشد.


منبع:

1398/06/07
13:59:39
5.0 / 5
4541
تگهای خبر: آموزش , بانك , بانك مركزی , تخصص
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱

لینک دوستان بازاری

بازاری

تگهای بازاری

baazari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازاری محفوظ است

بازاری

بازار فروش کالا