از سوی شبكه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی اعطا می شود

تسهیلاتی در حوزه تحقیق و توسعه برای شركتهای دانش بنیان

تسهیلاتی در حوزه تحقیق و توسعه برای شركتهای دانش بنیان

بازاری: به همت شبكه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری امسال تسهیلات ویژه ای برای بسط خدمات آزمایشگاهی در حوزه تحقیق و توسعه به شركت های دانش بنیان ارائه می شود.


به گزارش بازاری به نقل از ایسنا، نقطه آغاز شكل گیری واحد تحقیق و توسعه در سازمان ها و شركت ها را می توان به سال ۱۹۶۰ نسبت داد؛ سالی كه برای اولین بار این واحد مهم و موثر به شكلی رسمی و جدی وارد چارت سازمانی برخی شركت ها شد.
انجام تحقیق و توسعه برای پیشبرد كارها و برنامه های یك سیستم به صورتی یك اقدام خلاقانه است كه می تواند كاربردهای تازه ای از یك محصول را با بررسی های بیشتر به پژوهشگران نشان دهد. این كار به حدی جدی و كاربردی است كه این روزها به یكی از هسته های اصلی شكل گیری شركت ها و سازمان های جهانی بدل شده است.
با عنایت به اهمیت بالای انجام تحقیق و توسعه در پیشبرد اهداف سازمانی و شكوفایی صنایع در دنیا، ایران نیز چند سالی است كه به این حوزه ورود كرده است و پژوهشگران زیادی در صنایع مختلف كشور در واحد تحقیق و توسعه به فعالیت مشغول هستند. اهمیت این مساله در صنایع صرفا علمی كه با سلامت مردم سر و كار دارند، اهمیتی دو چندان می یابد. یكی از این صنایع حیاتی، صنعت خدمات آزمایشگاهی است.
شبكه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری نیز با عنایت به اهمیت این كار امسال مبادرت به ارائه تسهیلات برای بسط واحد تحقیق و توسعه شركت های دانش بنیان كرده است.
شبكه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در امتداد كمك به رشد و توسعه شركت های دانش بنیان، تامین هزینه خدمات آزمایشگاهی مورد نیاز واحد تحقیق و توسعه این شركت های دانش بنیان را تقبل كرده است و در این راستا به این شركت ها، یارانه ۳۰ میلیون ریالی پرداخت می كند.
شركت های دانش بنیان برای دریافت اعتبار طرح مذكور و استفاده از تخفیف ۵۰ درصدی دریافت خدمات آزمایشگاهی، باید به پایگاه اینترنتی شبكه آزمایشگاهی به نشانی https: //labsnet.ir/ بازگشت و بعد از ثبت نام در باشگاه مشتریان، درخواست خودرا ثبت كنند.
منبع:

1398/07/04
13:32:09
5.0 / 5
4724
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴

لینک دوستان بازاری

بازاری

تگهای بازاری

baazari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازاری محفوظ است

بازاری

بازار فروش کالا