محبوب ترین خودرو در هر كشور اروپایی كدام است؟

محبوب ترین خودرو در هر كشور اروپایی كدام است؟

به گزارش بازاری طرفداران بعضی از مدل خودرو های تولید شده توسط شركت های خودروسازی در جهان در بعضی از كشورهای اروپایی بیشتر از سایر رقبای آنهاست.


به گزارش بازاری به نقل از ایسنا، با عنایت به اهمیت بازار فروش خودرو در كشورهای اروپایی، خیلی از كارشناسان و تحلیل گران همواره با بررسی آمارهای مربوط به فروش و عرضه خودرو، به انتشار گزارش های مختلفی درباره پرفروش ترین، محبوب ترین و پرطرفدارترین خودرو های قابل دسترسی و عرضه می پردازند كه نظر خیل عظیمی از مشتریان بازارهای جهانی خودرو را به سمت و سوی خود جلب می كند.
بر مبنای گزارشی كه در وب سایت autocar آمده است، در زیر به مروری بر پرطرفدارترین خودرو های عرضه شده در كشورهای اروپایی خواهیم پرداخت:
اتریش: فولكس واگن گلف (Volkswagen Golf)
پس از گلف بعنوان محبوب ترین مدل خودروی فورخته شده در بازار اتریش امسال میلادی، فولكس واگن پولو و اشكودا اوكتاویا قرار گرفته اند.


كرواسی: اشكودا اوكتاویا (Skoda Octavia)
پس از اشكودا اوكتاویا، رنو كلیو و فولكس واگن پولو قرار گرفته اند كه از آغاز سال ۲۰۱۹ میلادی تاكنون، در جایگاههای اول تا سوم پرفروش ترین مدل خودرو های فروخته شده در بازار كرواسی ایستاده اند.


جمهوری چك: اشكودا اوكتاویا (Skoda Octavia)
نكته جالبی كه در مورد محبوب ترین خودرو های فروخته شده در بازار كشور جمهوری چك به چشم می خورد، آن است كه هر سه مدل پرطرفدار در این كشور به برند اشكودیا تعلق گرفته است و به ترتیب مدلهای اوكتاویا، فابیا و راپید در جایگاههای نخست تا سوم این جدول رده بندی قرار گرفته اند.


دانمارك: پژو ۲۰۸ (Peugeot ۲۰۸)
به نظر می آید بازار دانمارك تنها كشور اروپایی بوده است كه پژو در آن موفق شده است جایگاه محبوب ترین مدل خودرو در سال ۲۰۱۹ را به خود اختصاص دهد. پس از پژو ۲۰۸، نیسان قشقایی و فولكس واگن گلف به ترتیب در جایگاههای بعدی این رده بندی جای گرفته اند.


استونی: اشكودا اوكتاویا (Skoda Octavia)
محبوب ترین خودرو های فروخته شده در بازار استونی هم به ترتیب اشكودا اوكتاویا، تویوتا راو۴ و رنو كلیو بوده اند.


فنلاند: نیسان قشقایی (Nissan Qashqai)
نیسان قشقایی كه بدون شك یكی از موفق ترین و محبوب ترین مدلهای توسعه داده شده توسط شركت نیسان موتورز ژاپن به حساب می آید، در بازار فنلاند هم عملكرد موفقیت آمیزی داشته و توانسته نظر خیلی از مشتریان و شهروندان در این كشور را به سمت خود جلب نماید. پس از این مدل، اشكودا اوكتاویا و تویوتا یاریس به ترتیب رتبه های دوم و سوم محبوب ترین مدلهای این بازار را به خود اختصاص داده اند.


فرانسه: رنو كلیو (Renault Clio)
همانطور كه همواره پرفروش ترین خودرو های فرانسه، یك برند فرانسوی بوده است، این دفعه هم رنو كلیو در جایگاه نخست این جدول قرار گرفته و به دنبال آن هم، پژو ۲۰۸ و پژو ۳۰۰۸ جای گرفته اند.


آلمان: فولكس واگن گلف (Volkswagen Golf)
فولكس واگن گلف، پاسات و پولو هم به ترتیب محبوب ترین و پرفروش ترین خودرو های این خودروساز بزرگ آلمانی گزارش و اعلام شده اند.


یونان: تویوتا یاریس (Toyota Yaris)
تویوتا یاریس هم پیش از فیات پاندا و فولكس واگن پولو، توانسته نظر و توجه خیل عظیمی از مشتریان را در یونان به خود جلب نماید.


مجارستان: سوزوكی ویتارا (Suzuki Vitara)
در مجارستان هم سه خودروی سوزوكی ویتارا، اشكودا اوكتاویا و اوپل آسترا توانسته اند رتبه های اول تا سوم محبوب ترین خودرو های این كشور را از آن خود كنند.


ایرلند: نیسان قشقایی (Nissan Qashqai)
نیسان قشقایی، هیوندای توسان و فولكس واگن گلف به ترتیب از محبوب ترین خودرو های فروخته شده در ایرلند به حساب می آید.


ایتالیا: فیات پاندا (Fiat Panda)
در ایتالیا، خودرو های ساخت شركت های وطنی همچون فیات پاندا و فیات ۵۰۰ ایكس موفق شده اند از بسیاری دیگر از رقبای قدرتمند خود نظیر رنو كلیو و فولكس واگن گلف و پولو سبقت بگیرند.


لاتویا: فولكس واگن گلف (Volkswagen Golf)
پس از فولكس واگن گلف، نیسان قشقایی و تویوتا راو۴ در بازار كشور لاتویا توانسته اند در جایگاههای دوم و سوم پرفروش ترین خودرو ها جای بگیرند.


لیتوانی: فیات ۵۰۰ (Fiat ۵۰۰)
فیات ۵۰۰، فیات تیپو و اشكودا اوكتاویا به ترتیب تبدیل به پرفروش ترین و محبوب ترین خودرو های شهروندان و مشتریان لیتوانی شده اند.


لوكزامبورگ: فولكس واگن گلف (Volkswagen Golf)
پس از فولكس واگن گلف بعنوان محبوب ترین خودروی بازار لوكزامبورگ، مرسدس بنز جی ال سی و تیگوآن به شمار می روند.


هلند: فولكس واگن پولو (Volkswagen Polo)
بر مبنای آمارهای انتشار یافته مشتریان بازار هلند، خودروی فولكس واگن پولو را بعنوان اولین خودروی محبوب و پرطرفدار خود برگزیده اند كه پس از آن، رنو كلیو، فولكس واگن پولو و كیا پیكانتو قرار گرفته اند.


نروژ: نیسان لیف ( Nissan Leaf)
از آنجایی كه نروژ یكی از بزرگترین پیشگامان و طرفداران خودرو های برقی، پاك و دوستدار محیط زیست در جهان به حساب می آید، خودروی برقی نیسان لیف هم تبدیل به محبوب ترین خودروی بازار این كشور شده است و پس از آن فولكس واگن گلف، بی ام و آی۳ قرار گرفته اند.


لهستان: اشكودا اوكتاویا (Skoda Octavia)
اشكودا اوكتاویا و فابیا به ترتیب خودرو های محبوب و پرطرفدار بازار لهستان به شمار می روند.


پرتغال: رنو كلیو (Renault Clio)
پس از رنو كلیو، پژو ۲۰۸ و رنو كپچر هم امسال میلادی توانسته اند میزان فروش قابل توجهی را در بازار پرتغال به خود اختصاص دهند.


رومانی: داسیا لوگان (Dacia Logan)
داسیا لوگان، داستر و ساندرو هم به ترتیب تبدیل به محبوب ترین و پرفروش ترین خودرو های فروخته شده در رومانی شده اند.


اسلوواكی: اشكودا فابیا (Skoda Fabia)
اشكودا فابیا كه پرطرفدارترین خودروی فروخته شده در اسلوواكی است، پیش از اوكتاویا و راپید توانسته است در جایگاه نخست این رده بندی جای بگیرد.


اسلوونی: رنو كلیو (Renault Clio)
رنو كلیو در اسلوونی توانست به خوبی فولكس واگن را به پایین جدول براند و رتبه آنرا به جایگاه سوم تنزیل دهد در حالیكه فولكس واگن پولو در این بازار در رتبه دوم جای گرفته است.


اسپانیا: سیت لئون (Seat Leon)


سوئد: ولوو اس۹۰ / وی۹۰ (Volvo S۹۰/V۹۰)
ولوو بعنوان یك خودروساز سوئدی مشهور و برتر توانسته است به خوبی نظر و رضایت مشتریان و شهروندان خودرو را به سمت و سوی خود جلب و جایگاه نخست ولوو اس۹۰/وی۹۰ را تصاحب كند.


سوئیس: اشكودا اوكتاویا (Skoda Octavia)
در بازار سوئیس هم پس از اشكودا اوكتاویا، فولكس واگن گلف و تیگوان توانسته اند به ترتیب رتبه های دوم و سوم پرفروش ترین خودرو امسال میلادی را به خود اختصاص دهند.


انگلستان: فورد فیستا (Ford Fiesta)
پس از فورد فیستا با فروش ۸۴ هزار و ۹۸۰ دستگاه، در جایگاهی بالاتر از فولكس واگن گلف و ووكسهال كورسا قرار گرفت و توانست عنوان محبوب ترین خودروی بازار انگلستان را از آن خود كند.


بلژیك: فولكس واگن گلف (Volkswagen Golf)
در بازار بلژیك نیز، فولكس واگن گلف، رنو كلیو و هیوندای توسان به ترتیب تبدیل به پرطرفدارترین خودرو های فروخته شده از آغاز سال ۲۰۱۹ میلادی تابحال شدند.

1398/07/12
14:02:09
5.0 / 5
4517
تگهای خبر: آمار , بازار , پول , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵

لینک دوستان بازاری

بازاری

تگهای بازاری

baazari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازاری محفوظ است

بازاری

بازار فروش کالا