رحمانی:

تلویزیونهای ایرانی وارد بازار می شود، سخنان رئیس اتحادیه فرار رو به جلو است

تلویزیونهای ایرانی وارد بازار می شود، سخنان رئیس اتحادیه فرار رو به جلو است

به گزارش بازاری وزیر صنعت در واكنش به سخنان اخیر رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی درباره برندهای جعلی اظهار داشت: به این كار می گویند فرار رو به جلو و مدلول اش این است كه خودم می گویم این چه وضعی است تا شما به من نگویید چرا اوضاع این چنین است!


به گزارش بازاری به نقل از ایسنا، رضا رحمانی در حاشیه جلسه امروز (چهارشنبه)هیئت دولت در جمع خبرنگاران در پاسخ به این پرسش كه رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی از جولان لوازم خانگی با برندهای جعلی در بازار سخن گفته و اینكه آیا دولت برای برخورد با این مساله چاره ای دارد یا نه، اظهار داشت: اولاً علما گفته اند كه البینه علی المدعی. ما باید این جمله را در كشورمان فرهنگ نماییم. اگر كسی ادعای می كند خودش مدارك را ارائه نماید. در ثانی ایشان خودش رئیس این اتحادیه است اگر چنین چیزی صحت دارد اول باید خودشان پیگیری كنند. مثل این می ماند كه من بگویم در حوزه كاری ام مشكلی وجود دارد و كاری برایش انجام ندهم.

وی اضافه كرد: به این می گویند فرار رو به جلو. یعنی من خودم می گویم این چه وضعی است تا شما به من نگویید چرا اوضاع این چنین است! ایشان یكی از متولیان این مساله هستند.

وزیر صمت اشاره كرد: در مورد لوازم خانگی داخلی امسال یكی از اولویت های وزارتخانه همین است و در بعضی اقلام روند تولید لوازم خانگی خوب بوده است و بازار دارد در اختیار تولیدكنندگان داخلی قرار می گیرد و این اتفاق بسیار خوبی است.

رحمانی با اشاره به اینكه بعضی از تولیدات لوازم خانگی داخلی است اما با برند خارجی توزیع می شود، اظهار نمود: من خودم چنین چیزی را دیده ام و طرف هم می گوید دلیلش این است كه خریدار این حالت را بیشتر می پسندد اما ما هم می توانیم برندسازی نماییم و هم فرهنگسازی و در این زمینه روز به روز در حال پیشرفت هستیم تا جایی كه بعضی از كالاهای ما امروز به اروپا صادر می شود.

وی با اشاره به اینكه بزودی همین تلویزیون های سامسونگ كه برخلاف همه قراردادها نمایندگی شان را در ایران تعطیل كردند با نمونه های داخلی جایگزین می شوند، اظهار نمود: الان تلویزیون داخلی دارد ایجاد می شود و قطعات آن تولید شده، پلت فرمش طراحی شده و تا یكی دو ماه آینده با نام ایرانی وارد بازار می شود.

وزیر صمت اشاره كرد: ما در كنار تولیدكننده هستیم و اگر به معاونت صنایع ما اعلام كنند و اثبات شود كه تولیدكننده هستند حتی اگر كمتر از حد نیاز ما تولید كنند بازهم از آنان حمایت های تعرفه ای صورت خواهد گرفت.

رحمانی با اشاره به اینكه شركت های دانش بنیان و استارت آپ ها باید به حوزه بازار و صنعت وارد شوند، اظهار نمود: هر كالایی مشكل دارد و باید برایش تصمیم گیری شود یا جلوی توزیع آن گرفته شود به سازمان پشتیبانی از مصرف كنندگان اطلاع داده شود كه ما هم سوژه را پیگیری می نماییم.

منبع:

1398/07/17
14:13:00
5.0 / 5
4371
تگهای خبر: بازار , تولید , خرید , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳

لینک دوستان بازاری

بازاری

تگهای بازاری

baazari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازاری محفوظ است

بازاری

بازار فروش کالا