وزیر صنعت، معدن و تجارت :

باید دیدگاه نسبت به تولیدات داخلی تغییر كند

باید دیدگاه نسبت به تولیدات داخلی تغییر كند

بازاری: وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان این كه خیلی از كالاهای تولید داخل توان رقابت با نمونه های مشابه خارجی را دارند، از ضرورت تغییر در نوع نگاه به این كالاها سخن گفت.


به گزارش بازاری به نقل از ایسنا، رضا رحمانی امروز در حاشیه بازدید از نمایشگاه چرم، كیف، كفش و صنایع وابسته اظهار نمود: خوشبختانه خیلی از محصولاتی كه امروز به نمایشگاه آمده است، از نظر كیفی شرایط قابل قبول و خوبی دارد كه نه تنها امكان استفاده از آنها در بازار داخلی وجود دارد، حتی با فراهم كردن مقدمات لازم می توان به صادرات این محصولات در خیلی از بازارهای بین المللی امیدوار بود.
بگفته وی در ماه های گذشته یك محور تولید ملی در كشور شكل گرفته كه هدف آن استفاده از تمام ظرفیت های داخلی در صنایع است و امروز تولید كشور پیشرفت قابل توجهی را به ثبت رسانده هر چند هنوز تا رسیدن به نقطه ایده آل فاصله داریم.
وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان این كه كالاهای ایرانی چه از نظر كیفیت و چه از نظر قیمت قابلیت رقابت بالای با نمونه های خارجی دارند بیان كرد: خیلی از شركت هایی كه در این نمایشگاه حاضرند یا در كشورهای خارجی نمایندگی رسمی دارند یا محصولاتشان را به این كشورها عرضه می كند. ما باید تلاش نماییم كه شرایط برای افزایش توزیع این محصولات فراهم گردد.
رحمانی با اشاره به ضرورت برطرف نمودن برخی دغدغه های تولید كنندگان داخلی اشاره كرد: بحث تامین مواد اولیه و تولید خیلی از آنها در داخل كشور، برطرف نمودن مشكل كمبود نقدیندگی و همین طور فراهم كردن شرایط رقابت در بازارهای بین المللی قسمتی از دغدغه های تولیدكنندگان است كه باید به آنها جواب دهیم.
وی افزود: برای این منظور باید نهضت تولید داخلی كه از چند ماه قبل شروع شده با قدرت ادامه پیدا كند و ما باید این مساله را به جامعه انتقال دهیم كه مدلول رونق تولید رفع فقر، رشد اشتغال و بهبود زیر ساخت های اقتصادی كشور است.
وزیر صنعت، معدن و تجارت درباره همكاریهای این وزارت خانه با وزارت دفاع در تامین تجهیزات لازم اظهار داشت: خوشبختانه خیلی از دستگاه ها در ماه های گذشته اهمیت رونق تولید را درك كرده اند و با تمام توان خود به این عرصه وارد شده اند، یكی از این مجموعه ها وزارت دفاع است كه اعلام نموده آمادگی دارد امكانات و توانایی های فنی خودرا برای تامین قطعات و تجهیزات بسیج كند كه این همكاری شروع شده و با قدرت ادامه خواهد داشت.
منبع:

1398/08/03
14:24:34
5.0 / 5
4156
تگهای خبر: اقتصاد , بازار , تولید , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵

لینک دوستان بازاری

بازاری

تگهای بازاری

baazari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازاری محفوظ است

بازاری

بازار فروش کالا