یك مقام مسئول خبر داد؛

سهم 75 درصد تجارت فرامرزی كشور از راه تبادل داده با سازمان ها

سهم 75 درصد تجارت فرامرزی كشور از راه تبادل داده با سازمان ها

به گزارش بازاری معاون برنامه ریزی وامور بین الملل گمرك با بیان اینكه ۷۵درصد از كل اطلاعات زنجیره تامین تجارت فرامرزی توسط گمرك تولید می شود، اظهار داشت: سایر سازمان ها۲۵درصد تبادل اطلاعات را به خود اختصاص داده اند.به گزارش بازاری به نقل از گمرك ایران، علی بعیدی در برنامه «تیتر امشب» شبكه خبر سیما با دفاع از عملكرد گمرك الكترونیك در مبارزه با قاچاق كالا و ارز، عملكرد گمرك در بكارگیری سامانه های الكترونیك را شرح داد.
بعیدی با اشاره به اینكه در شرایط جنگ اقتصادی گمرك در خط پیكان این جنگ در سر مرزها از اقتصاد كشور حفاظت می كند و مرزبان اقتصادی كشور است، اظهار داشت: سازمان های دخیل در امر تجارت باید به گمرك در عرضه اطلاعات كمك و از این سازمان پشتیبانی كنند نه اینكه صرفا ما به آنها اطلاعات بدهیم.
وی اضافه كرد: در بعضی اقداماتی كه گمرك از سال ۹۱ و ۹۲ بعنوان پیشتاز در حوزه پنجره واحد فرامرزی و تبادل اطلاعات با سایر سازمان ها انجام داده، توافقاتی بوده كه گفته می شود گمرك تبادل داده ندارد.
معاون برنامه ریزی و امور بین الملل گمرك با اشاره به اینكه حدود ۷۵ درصد حجم تجارت فرامرزی را گمرك در زنجیره تامین تجارت با ایجاد دیتا و تبادل با سازمان ها انجام داده است، اضافه كرد: درحالی كه سایر سازمان ها ۲۵ درصد تبادل اطلاعات را به خود اختصاص داده اند.
وی با اشاره به اینكه ۱۲۱ گیگابایت اطلاعات ارسالی به سازمان ها در شهریور و مهر ماه داشته ایم و ۲۱ گیگابایت هم اطلاعات گرفته ایم، اظهار داشت: همینطور از نظر تراكنش گمرك ۳ میلیون و ۲۱۷ هزار تراكنش در دو ماه اخیر داشته است.
معاون برنامه ریزی و امور بین الملل گمرك با اشاره به اینكه اگر بحث تبادل داده به منظور ایجاد شبكه اطلاعاتی در زنجیره تامین است، گمرك پیشتاز بوده است، اظهار داشت: برای درست انجام دادن كار گمرك نباید تولید كننده اطلاعات باشد و در تعامل با سازمان ها دادن اطلاعات بوده كه گمرك را عقب نگه داشته است. با پشتیبانی های لازم است كه گمرك پیشرفت خواهد داشت.

1398/08/04
13:47:02
5.0 / 5
4434
تگهای خبر: اقتصاد , تولید , سازمان , طلا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴

لینک دوستان بازاری

بازاری

تگهای بازاری

baazari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازاری محفوظ است

بازاری

بازار فروش کالا