بقای خودرو های الكتریكی در گرو حمایت دولت

بقای خودرو های الكتریكی در گرو حمایت دولت

به گزارش بازاری تحقیقات و بررسی های صورت گرفته نشان داده است كه خودرو های الكتریكی در بازار انگلستان تنها با كمك و حمایت دولت رواج خواهند یافت.


به گزارش بازاری به نقل از ایسنا، خیلی از كشورهای جهان قصد دارند با هدف مقابله با آلودگی هوا و كاهش میزان انتشار آلاینده ها و گازهای گلخانه ای و حفظ بیشتر محیط زیست، خودرو های تمام الكتریكی و برقی را به تولید انبوه برسانند.
افزایش روز افزون خودرو های برقی و محبوبیت استفاده بیش تر از این خودرو های پاك، سبب شده است شركت های خودروسازی در سراسر جهان به رقابتی تنگاتنگ پرداخته و هر یك از برنامه های خود برای طراحی و تولید خودروهایی بهتر و با توان پیمایش بیشتر رونمایی كنند.
بدین ترتیب شركت های خودروسازی بزرگی تصمیم گرفته اند كه تغییر رویكرد داده و به سمت و سوی ساخت و طراحی خودرو های برقی و الكتریكی و هیبریدی بپردازند تا در سال های آینده، مشتریان خودرو بیشتر به خرید این محصولات روی بیاورند.
طبق گزارش وب سایت insideevs، حالا نتایج تحقیقات انتشار یافته از جانب كارشناسان و متخصصان فعال در حوزه خودرو نشان داده است كه خودرو های الكتریكی، پاك و دوستدار محیط زیست تنها در صورتیكه با حمایت و پشتیبانی دولت انگلستان مواجه شوند، رواج پیدا خواهند كرد و در غیر این صورت با اقبال عمومی و سرنوشت درخشانی روبرو نخواهند شد چونكه قیمت این محصولات نسبت به سایر محصولات قدرتمند بنزینی و دیزلی موجود در بازار بسیار بالاست و از سویی دیگر، قدرت پیمایش مسافت آنها در مقایسه با نمونه های بنزینی پایین تر است. همین مسائل باعث می شود در صورتیكه این محصولات با حمایت دولت و عرضه تسهیلات ویژه مواجه نشوند، به ناكامی خواهند خورد.
این كمك و حمایت دولت به معنای عرضه تسهیلات ویژه مالی به منظور تشویق و ترغیب مشتریان و شهروندان برای خریداری و استفاده از وسائل نقلیه پاك خواهد بود.
چندی قبل هم اخبار و گزارش های گوناگونی در مورد ضرورت طرح و برنامه های اختصاصی دولت های مختلف برای توسعه حمل و نقل الكتریكی و پاك منتشر گردید. به قول نمایندگان خودروسازان بین المللی، رویكرد دولت های مختلف درمورد توسعه خودرو های برقی و استفاده از آن باید در طول زمان ثابت باقی بماند تا بازار فروش آن با مشكل مواجه نشود.
یكی از مهم ترین زیرساخت های لازم برای توسعه وسائل نقلیه برقی در جهان، ساخت و ایجاد ایستگاههای شارژ این خودروهاست.1398/09/04
11:44:08
5.0 / 5
4351
تگهای خبر: بازار , تخصص , تسهیلات , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲

لینک دوستان بازاری

بازاری

تگهای بازاری

baazari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازاری محفوظ است

بازاری

بازار فروش کالا