در گزارش بازاری مطرح شد

كارت بازرگانی ابزاری برای فرارمالیاتی

كارت بازرگانی ابزاری برای فرارمالیاتی

به گزارش بازاری رئیس كمیسیون ویژه پشتیبانی از تولید ملی اظهار داشت: ساماندهی كارت بازرگانی، شناسایی حساب های نیابتی و اجاره ای، منحل كردن شركت های صوری و... همچون راه های افزایش درآمدهای مالیاتی است.حمیدرضا فولادگر در گفت و گو با خبرنگار مهر درباره ضرورت جلوگیری از فرارهای مالیاتی در كشور، گفت: افزایش درآمدهای مالیاتی همچون مهم ترین راهكارهای جایگزین برای جبران كسری بودجه و تامین منابع مالی برای دولت می باشد. درحال حاضر خیلی از كشورهای دنیا كه منابع نفتی و معدنی ندارند با استفاده از درآمدهای مالیاتی اداره می گردند.
رئیس كمیسیون تولید ملی مجلس افزود: درحال حاضر یك سوم بودجه جاری كشور از محل نفت تامین می شود؛ باید به سمت كاهش وابستگی درآمدهای نفتی برویم. جلوگیری از فرارهای مالیاتی و گسترش دادن جامعه هدف مالیاتی ازجمله راهكارهای كوتاه مدت و راهگشا برای حل مشكلات كشور است.
وی با اشاره به اینكه مالیات بر عایدی سرمایه باید هر چه سریع تر اجرایی شود، اظهار داشت: مالیات بر عایدی سرمایه در خیلی از كشورهای دنیا تبدیل به قانون شده است. متاسفانه در كشور ما بخش هایی همچون زمین، خانه، طلا، دلار و سكه تحت سوداگری قرار می گیرد و درآمدهای هنگفت و غیرمتعارفی را نصیب سوداگران می كند و با وجود درآمدهای فراوان هیچگونه مالیاتی هم پرداخت نمی كنند.
فولادگر با اشاره به اینكه كارت های بازرگانی و حساب های اجاره ای ابزاری برای فرار مالیاتی هستند، اظهار داشت: ساماندهی كارت بازرگانی، شناسایی حساب های نیابتی و اجاره ای، منحل كردن شركت های صوری و... از دیگر راه های افزایش درآمدهای مالیاتی است. مجلس، دولت و قوه قضائیه باید همكاریهای لازم را در این خصوص با یكدیگر داشته باشند. از سال ۱۳۹۶ قانون مالیات­های مستقیم حاكم شده است كه امیدواریم راهگشا باشد.
رئیس كمیسیون تولید ملی مجلس با تاكید بر ضرورت حذف بعضی از معافیت های مالیاتی كشور، اظهار داشت: هدفمند كردن معافیت های مالیاتی و حتی حذف برخی معافیت ها همچون معافیت مناطق آزاد از پرداخت مالیات بر ارزش افزوده می تواند در افزایش درآمدهای دولت موثر باشد.
وی اضافه كرد: معافیت­های مالیاتی باید هدفمند، مدت دار و غیر دائمی باشند. اگر معافیتی هم قرار داده شود باید سمت آن به سمت تولید داخلی و مردم محروم باشد.


منبع:

1398/09/04
23:02:41
5.0 / 5
4385
تگهای خبر: ابزار , بودجه , تولید , دلار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳

لینک دوستان بازاری

بازاری

تگهای بازاری

baazari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازاری محفوظ است

بازاری

بازار فروش کالا