مهر خبر می دهد

بی دقتی در پرداخت كمك معیشتی دولت

بی دقتی در پرداخت كمك معیشتی دولت

بازاری: بعد از اتمام دور اول كمك معیشتی، شواهد زیادی در خصوص اشتباه در واریز موجود است به شكلی كه علاوه بر عدم شمولیت افراد كم درآمد، بعضی از خانوارهابیشتر یاكمتر از رقم مقرر، یارانه گرفته اند.به گزارش بازاری به نقل از مهر، بعد از اتمام دور اول كمك معیشتی دولت برای جبران افزایش نرخ بنزین در شامگاه شنبه، سیل انتقادات و اعتراضات به عدم واریز از طرف مردمی كه خودرا محق دریافت این حمایت می دانستند شروع شد.
كاربران بسیاری در تماس با خبرگزاری و یا نوشتن كامنت برای خبرهای مربوط به كمك معیشتی اعلام نمودند كه بااینكه جزو سه دهك پردرآمد جامعه نیستند اما موفق به دریافت كمك معیشتی دولت نیز نشده اند.
پیگیری خبرنگار مهر از سازمان برنامه و بودجه نیز حكایت از این داشت كه به احتمال زیاد معترضین به عدم دریافت، همان ۲۴ میلیون نفری هستند كه از ابتدا قرار نبود این مبلغ را دریافت نمایند حال اگر افراد خودرا مستحق دریافت می دانند با شماره گیری سامانه #۶۳۶۹* درخواست خودرا ثبت كنند.
در این بین علاوه بر عدم واریز كمك معیشتی به افراد كم درآمد، نكته جالب توجه دیگر، عدم واریز دقیق مبلغ مورد نظر بود؛ مطابق با بیان دولت مقرر است برای خانوارهای تك نفره ۵۵ هزار تومان، دو نفره ۱۰۳ هزار تومان، سه نفره ۱۳۸ هزار تومان، چهارنفره ۱۷۲ هزار تومان و پنج نفره و بیشتر ۲۰۵ هزار تومان واریز شود، با این وجود بعضی از پیام ها و تماسهای مردمی از كم و زیاد بودن مبلغ واریزی حكایت داشت.
به عنوان مثال برای یك خانوار چهار نفره (شامل زن و شوهر و دو كودك) كه باید مبلغ «۱۷۲ هزار تومان» واریز می شد اما «۱۳۸ هزار تومان» یعنی به اندازه یك خانوار سه نفره واریز شده است.

حتی تعدادی نیز اعلام می كردند كه مبلغ واریزی دولت بیشتر از بعد خانوارشان است.
در واقع اینطور كه بنظر می رسد در طرح كمك معیشتی دولت، نه تنها برخی خانوارهای كم درآمد، موفق به دریافت این مبلغ نشده اند بلكه بعضی از خانوارها نیز خلاف آن اعدادی كه اعلام شده بود، كمك معیشتی را دریافت كرده اند.
تناقض در پرداختی ها طی دو روز گذشته در حالی صورت گرفته است كه حسین میرزایی سخنگوی ستاد شناسایی خانوارهای مشمول حمایت معیشتی روز گذشته در گفت و گویی با شبكه خبر اعلام نمود كه «در سیستمی كه طراحی شده اشتباه وجود ندارد، چون اطلاعات مربوط به كد ملی افراد در آن سیستم ثبت شده و البته ممكنست برخی دستگاه های اجرایی اطلاعات افراد را بموقع ثبت نكرده باشند، اما كار آزمون وسع یا توانایی در سامانه جامع رفاه ایرانی ها برای هر كد ملی با دو هزار بار تكرار بررسی می شود.»


1398/09/05
20:28:08
5.0 / 5
4472
تگهای خبر: بودجه , سازمان , طلا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵

لینک دوستان بازاری

بازاری

تگهای بازاری

baazari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازاری محفوظ است

بازاری

بازار فروش کالا