گزارش بازاری

۴۷ درصد خانوارهای شهری و ۶۸ درصد خانوارهای روستایی خودرو ندارند

۴۷ درصد خانوارهای شهری و ۶۸ درصد خانوارهای روستایی خودرو ندارند

بازاری: مطابق با آخرین آمار، 53 درصد خانوارهای شهری و 32 درصد خانوارهای روستایی خودرو دارند و همین طور 64 درصد خانوارهای شهری و 85 درصد خانوارهای روستایی صاحب ملك هستند.به گزارش بازاری به نقل از مهر، در صورتیكه دولت با بازگشت به مكانیزم غیرعادلانه قبلی سهمیه بندی بنزین، یارانه سنگین بنزین را باردیگر به خودرو ها اختصاص داد، نگاهی به امار مركز امار نشان میدهد ۴۷ درصد خانوارهای شهری و ۶۸ درصد خانوارهای روستایی فاقد خودروی شخصی هستند و طبیعتا از یارانه سنگین بنزین، هیچ بهره ای نمی برند.
تصمیم دولت برای تخصیص سهمیه به خودرو، در حالی انجام شد كه طی سالهای گذشته خیلی از كارشناسان عنوان كردند تخصیص سهمیه به هر فرد، به عدالت نزدیكتر است و می تواند زمینه ایجاد بازار متشكل سوخت در كشور را فراهم آورد.
د رعین حال، در مورد كمك معیشتی دولت نیز شب گذشته احمد میدری معاون رفاه اجتماعی وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی ۴ شاخص را برای حذف افراد از لیست كمك معیشتی اعلام نمود.
این ۴ شاخص شامل «داشتن خودروی بالای ۲۵۰ میلیون تومان»، «ملك بالای یك میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومانی در تهران»، «ملك بالای ۹۰۰ میلیون تومانی در شهرستان» و « حكم حقوقی بالای ۵ میلیون تومان» می شود.
با این حال بررسی آخرین آمار رسمی مربوط به وضعیت معیشت خانوارهای ایرانی نشان میدهد كه تنها ۵۳.۲ درصد خانوارهای شهری و ۳۲.۳ درصد از خانوارهای روستایی در سال ۹۷، اتومبیل شخصی داشته اند.
همین طور در سال گذشته، ۶۴.۱۳ درصد از خانوارهای شهری و ۸۵.۴۹ درصد از خانوارهای روستایی دارای ملك شخصی بوده اند.منبع:

1398/09/06
16:05:21
5.0 / 5
4657
تگهای خبر: آمار , بازار , حقوق , حقوقی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱

لینک دوستان بازاری

بازاری

تگهای بازاری

baazari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازاری محفوظ است

بازاری

بازار فروش کالا