خزانه دار كل كشور اعلام كرد:

3 هزار صورت مالی، هنوز حسابرسی نشده است

3 هزار صورت مالی، هنوز حسابرسی نشده است

به گزارش بازاری خزانه دار كل كشور اظهار داشت: 3 هزار صورت مالی بخش عمومی در خزانه داری كل كشور تهیه شده كه هنوز حسابرسی نشده است.به گزارش بازاری به نقل از مهر، رحمت الله اكرمی در مراسم روز حسابدار، گفت: به دنبال آن هستیم تا همه افرادی كه در حرفه حسابداری و حسابرسی بخش عمومی و خصوصی فعال می باشند، دور هم جمع شوند؛ این در حالیست كه همه حسابداران شامل بخش خصوصی و عمومی باید در حوزه مالیه عمومی پاسخگو باشد.
خزانه دار كل كشور اظهار داشت: سال قبل، این جلسه با حضور وزیر اقتصاد انجام شد و وزیر اقتصاد اصرار كرد باید حسابداران بخش خصوصی و عمومی در یك جلسه مشترك دور هم جمع شوند؛ این در حالیست كه البته ایده وزیر این است كه «مگر می شود سازمان حسابرسی كه خود یك پای حسابرسی است، بر این حوزه نظارت هم داشته باشد؟» به این معنا كه وزیر بر تشكیل یك نهاد ناظر كه در بحث حسابرسی ذی نفع نباشد، تاكید دارد.
وی اضافه كرد: مگر می شود خودمان در حسابرسی منفعت داشته باشیم و بخواهیم به وسیله آن نظارت انجام دهیم.
اكرمی با اشاره به انتقادهای مطرح شده از جامعه حسابداران اظهار داشت: انتقاد كردن، مانع از انجام این كار مشترك نخواهد شد و دولت برای انجام بحث و گفتگو و حل و فصل چالش های این حوزه مصمم است.
وی با اشاره به اینكه سه هزار صورت مالی بخش عمومی در خزانه داری كل كشور تهیه شده است، اشاره كرد: تابحال این صورت های مالی حسابرسی نشده اند؛ این در حالیست كه بارها با دیوان محاسبات كشور مكاتبه كردم تا قانع شوند كه این كار را انجام دهند، اما هنوز اتفاقی نیفتاده است.
معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی، با اشاره به اینكه ۳ سال است به دنبال دسترسی به ترازنامه دولت هستیم، اضافه كرد: برای پیاده سازی بودجه مبتنی بر عملكرد راهی جز استفاده از قیمت تمام شده نداریم كه لازمه آن، استفاده از حسابداری تعهدی و غیرنقدی است كه هنوز به نتیجه نرسیده است.


1398/09/12
21:51:17
5.0 / 5
4247
تگهای خبر: اقتصاد , بودجه , سازمان , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲

لینک دوستان بازاری

بازاری

تگهای بازاری

baazari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازاری محفوظ است

بازاری

بازار فروش کالا