كاهش رسیدگی به شكایات از كسب و كارهای اینترنتی

كاهش رسیدگی به شكایات از كسب و كارهای اینترنتی

به گزارش بازاری جدیدترین آمار انتشار یافته از جانب وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) نشان داده است كه رسیدگی به شكایات از كسب و كارهای اینترنتی در هفت ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۳.۴ درصد كاهش داشته است.


به گزارش بازاری به نقل از ایسنا، طبق این آمار در هفت ماهه امسال به ۴۴۸۹ پرونده شكایات از كسب و كارهای اینترنتی رسیدگی شده است. این در شرایطی است كه تعداد پرونده هایی كه در مدت مشابه سال قبل به آنها رسیدگی شده بود، ۵۸۵۹ عدد بوده است.
آمار رسیدگی به این پرونده ها در مهرماه امسال نسبت به ماه قبلش هم با كاهش ۳.۹ درصدی مواجه بوده است.
با این حال، تعداد كل شكایات از كسب وكارهای اینترنتی در این مدت ذكر نشده و معلوم نیست كه علت كاهش رسیدگی به این پرونده ها كاهش تعداد شكایات بوده یا دلیل دیگری داشته است.
از سوی دیگر تا از آغاز سال جاری تا آخر مهرماه، مركز توسعه تجارت الكترونیكی وزارت صمت ۷۴۱۴ نماد اعتماد الكترونیكی به كسب و كارهای اینترنتی اعطا كرده كه نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۰.۴ درصد كاهش داشته است.
البته اعطای نماد الكترونیكی در مهر ماه نسبت به شهریور ماه امسال با افزایش ۱۳.۸ درصدی روبرو شده است.
نماد اعتماد الكترونیكی به شكل یك علامت در بالای سایت هایی كه از نظر قانونی فعالیت آنان مورد تایید است، به نمایش در می آید. این نماد بعد از بررسی وبگاه (وب سایت) و احراز هویت و صلاحیت مالك (حقیقی یا حقوقی) آن برای مدت یك سال از جانب مركز توسعه تجارت الكترونیكی وزارت صمت صادر می شود و بعنوان تأییدیه، به فروشگاه های اینترنتی داده می شود؛ به نحوی كه مردم در هنگام خرید از راه اینترنت با اطمینان از اینكه سایت مربوطه به تعهدات خود در قبال مشتریان عمل كرده و حقوق مصرف كنندگان را به رسمیت می شناسد؛ مبادرت به خرید می كنند.
با این حال، رئیس مركز توسعه تجارت الكترونیك در شهریور ماه امسال از رتبه بندی نماد اعتماد كسب و كارهای اینترنتی در آینده نزدیك اطلاع داد و اظهار داشت كه داشتن نماد الكترونیك به مفهوم اعتماد صد در صد به سایت ها نیست و مشتریان باید احتیاط های لازم را در نظر بگیرند.





1398/09/23
17:22:03
5.0 / 5
4593
تگهای خبر: آمار , اینترنت , حقوق , حقوقی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳

لینک دوستان بازاری

بازاری

تگهای بازاری

baazari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازاری محفوظ است

بازاری

بازار فروش کالا