سازمان خصوصی سازی اطلاعیه داد:

عرضه بلوك 20 درصد پالایشگاه نفت لاوان در بهمن ماه

عرضه بلوك 20 درصد پالایشگاه نفت لاوان در بهمن ماه

بازاری: بلوك ۲۰ درصدی سهام پالایشگاه نفت لاوان متعلق به شركت ملی پالایش و پخش با همكاری یك كارگزار بانكی در بهمن ماه عرضه می شود.به گزارش بازاری به نقل از مهر، سازمان خصوص سازی با انتشار اطلاعیه ای اعلام نمود: بلوك ۲۰ درصدی سهام پالایشگاه نفت لاوان متعلق به شركت ملی پالایش و پخش با همكاری یك كارگزار بانكی در بهمن عرضه می شود.
جزئیات اطلاعات انتشار یافته از آن حكایت می كند كه سازمان خصوصی سازی بلوك ۲۰ درصدی سهام پالایشگاه نفت لاوان متعلق به شركت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی را به طور عمده و شرایطی در بازار دوم معاملات فرابورس به فروش می رساند و با این اتفاق دولت از تركیب سهامداری آن خارج می شود.
بر اساس اطلاعات انتشار یافته، ۲۲۸ میلیون و ۶۸۴ هزار و ۳۲۰ سهم در نماد «شاوان۴» روز شنبه ۲۶ بهمن از راه كارگزاری بانك ملت عرضه می شود.

قیمت پایه عرضه
افزون بر این، در اطلاعیه این عرضه آمده است كه در واگذاری ۲۰ درصدی سهام پالایشگاه نفت لاوان، قیمت پایه هر سهم معادل قیمت بسته شدن روز پیش از عرضه به اضافه ۲۰ درصد به شرط آنكه از ۴۸۲۹۶ ریال كمتر نباشد، قیمت پایه كل معادل حاصل ضرب قیمت پایه هر سهم در تعداد سهام قابل عرضه به شرط آنكه از ۱.۱ هزار میلیارد تومان كمتر نباشد و سپرده حضور در رقابت معادل ۱۰ درصد حاصل ضرب قیمت پایه هر سهم در تعداد سهام قابل عرضه به شرط آنكه از ۱۱۰.۴ میلیارد تومان كمتر نباشد، تعیین شده است.
روند تایید معامله
در همین حال، كارگزار خریدار ملزم است حداكثر طی ۲۰ روز كاری پس از انجام معامله حصه نقدی معامله معادل ۵۰ درصد ارزش كل معامله را به صورت نقد به حساب شركت سپرده گذاری مركزی واریز و تاییدیه شركت مزبور را به فرابورس تحویل دهد تا فرآیند عرضه تكمیل شود.
شیوه تسویه
در ادامه این اطلاعیه ذكر شده است كه باقیمانده ثمن معامله معادل ۵۰ درصد ارزش كل معامله به صورت اقساط دو ساله با فواصل زمانی ۶ ماهه و نرخ سود فروش اقساطی ۱۳ درصد است.
همچنین تمامی سهام واگذار شده شامل بخش نقدی و اقساطی از آغاز واگذاری تا زمان تسویه نزد سازمان بعنوان وثیقه باقی خواهد ماند و حداقل معادل ۵۰ درصد مانده بدهی اسناد تضمینی از خریدار دریافت می شود.


منبع:

1398/10/24
14:07:40
5.0 / 5
4245
تگهای خبر: بازار , بانك , بورس , خرید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴

لینک دوستان بازاری

بازاری

تگهای بازاری

baazari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازاری محفوظ است

بازاری

بازار فروش کالا