استاندار مركزی:

فعالان اقتصادی از پس دور زدن تحریم های داخلی برنیامدند

فعالان اقتصادی از پس دور زدن تحریم های داخلی برنیامدند

به گزارش بازاری ایسنا/مركزی استاندار استان مركزی اظهار داشت: فعالان اقتصادی تحریم های خارجی را به راحتی دور زدند، اما متاسفانه نتوانستند تحریم های داخلی را دور بزنند.


سیدعلی آقازاده امروز چهارشنبه در جلسه رفع موانع و مشكلات سرمایه گذاری خارجی كه با حضور معاون وزیر اقتصاد در شهر صنعتی كاوه ساوه برگزار شد، اظهار نمود: مشكل تحریم های داخلی ناشی از نبود هم افزایی بین بخشی در كشور است.
وی با اشاره به اینكه عدم تسهیل در سرمایه گذاری صنعتی ناشی از نابسامانی قوانین دست و پاگیر است و انگیزه را از مدیران صنایع و سرمایه گذاران گرفته است، اضافه كرد: تحریم های داخلی خیلی سخت تر از تحریم های خارجی است.
آقازاده اظهار داشت: خیلی از مشكلات صنایع كه در حوزه اختیارات استانی بوده در سطح استان مركزی برطرف شده، اما برخی مشكلات باید در سطح ملی طرح شود و بررسی شود.
وی خواهان ساماندهی قوانین و وضع قوانین متناسب با نیاز صنعت در جهت تسهیل امور صنعتگران شد و اضافه كرد: صدها میلیارد تومان سرمایه و صدها هزار متر زمین و چندین هزار دستگاه به خاطر معوقات تسهیلات بانكی متوقف شده و فعالیت نمی كنند و سرمایه های بزرگ و ظرفیت های استان در اثر ناهماهنگی، كج سلیقگی و بدسلیقگی برخی مسؤلان معطل مانده است.
آقازاده اظهار داشت: یك میلیارد و ۵۲۰ میلیون دلار سرمایه گذاری خارجی در استان مركزی با همه مشكلات موجود انجام شده و این استقبال خوب سرمایه گذاران خارجی را باید قدر بدانیم.
وی قوانین دست و پاگیر را بسیار مشكل ساز دانست و با تاكید بر اینكه بیشتر مشكلات سرمایه گذاران از جنس ضعف قوانین است، اظهار داشت: مطالبات صنعتگران كه در حوزه اختیارات استانی است حداكثر ظرف 10 روز آینده بررسی و برطرف خواهد شد، اما عمده مشكلات باید از راه ملی و وزارتخانه ای برطرف شود.
آقازاده با اشاره به اینكه ساوه كانون صنعت ایران است و افتخار استان مركزی به حساب می آید، اضافه كرد: ساوه بزرگترین شهر صنعتی خاورمیانه را در دل خود جای داده است ازاین رو نیازمند حمایت برای معرفی برندهای تولیدی شعر صنعتی كاوه است.
وی با اشاره به اینكه 1.5 میلیارد دلار سرمایه گذاری خارجی در استان می تواند در یك مسیر هموار تا 10 برابر افزایش یابد اضافه كرد: نباید با مشكلات كوچك و پیش پاافتاده چرخ صنعت را از حركت بازداشت. هیچ راهكاری جز تسهیل مسیر سرمایه گذاری نمی تواند كشور را در جنگ اقتصادی پیروز كند.
وی با تاكید بر پرهیز از نگاه جزیره ای برای دیده شدن منافع سازمان اظهار داشت: خیلی از جلسات استانی برای باز كردن گره های كار دستگاه های اجرایی برای تعامل بیشتر و پشتیبانی از صنعتگران برگزار می گردد.
امام جمعه ساوه هم سرمایه گذاران را مجاهدان اقتصادی ایران دانست و اضافه كرد: صنعتگران پیشقراولان جنگ اقتصادی دشمنان ضد ایران هستند.
حجت الاسلام سید ابراهیم حسینی اضافه كرد: هر چقدر صنعت در كشور قوی تر شود تحریم ها تأثیر كمتری خواهند داشت.
وی بیان نمود: لازمه قوی شدن صنعت، اتكا به توانمندی داخلی با بهره گیری از توان نیروی انسانی بومی و تقویت مدیریت جهادی و تفكر بسیجی است.
امام جمعه ساوه خاطرنشان كرد: تحقق منویات مقام معظم رهبری در حوزه اقتصاد مقاومتی بدین معنا نیست كه درب كشور را به روی سرمایه گذاری خارجی ببندیم بلكه معنا و مفهوم آن تقویت سرمایه گذاری خارجی با قطع وابستگی به بیگانگان است.1398/11/03
20:09:27
5.0 / 5
4304
تگهای خبر: اقتصاد , بانك , تسهیلات , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳

لینک دوستان بازاری

بازاری

تگهای بازاری

baazari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازاری محفوظ است

بازاری

بازار فروش کالا