خریداران مسكن چقدر وام گرفتند؟

خریداران مسكن چقدر وام گرفتند؟

به گزارش بازاری آمار بانك مركزی از آن حكایت می كند كه تسهیلات پرداختی بانك ها در ۹ ماهه سالجاری نسبت به مدت مشابه سال قبل حدود ۳۰ درصد رشد داشته و از جانب دیگر كمتر از ۲۰ هزار میلیارد تومان برای خرید مسكن، تسهیلات پرداخت شده است.


به گزارش بازاری به نقل از ایسنا، بر مبنای تازه ترین آمار بانك مركزی، بانك ها در ۹ ماهه سالجاری ۶۲۶ هزار میلیارد تومان تسهیلات به بخش های مختلف اقتصادی پرداخت كرده اند كه در مقایسه با دوره مشابه سال قبل ۱۴۴ هزار میلیارد تومان معادل ۲۹.۸ درصد رشد داشته است.
بر همین اساس، سهم تسهیلات پرداختی در چارچوب سرمایه در گردش به تمامی بخش های اقتصادی در ۹ ماهه سالجاری مبلغ بیشتر از ۳۴۰ هزار میلیارد تومان بوده كه ۵۴.۴ درصد از كل تسهیلات پرداختی را دربرمی گیرد.
این نوع تسهیلات در مقایسه با دوره مشابه سال قبل ۵۶ هزار میلیارد تومان معادل ۱۹.۷ درصد افزایش داشته و سهم تسهیلات پرداختی بابت تأمین سرمایه در گردش بخش صنعت و معدن در ۹ ماهه سالجاری معادل ۱۳۶ هزار میلیارد تومان بوده كه حاكی از تخصیص ۳۹.۸ درصد از منابع تخصیص یافته به سرمایه در گردش تمامی بخش های اقتصادی می باشد.
در همین مدت بیشتر از ۲۷۶ هزار فقره تسهیلات به بخش صنعت و معدن با میانگین پرداختی هر فقره ۶۹۰ میلیون تومان پرداخت شده و در بخش خدمات تعداد هم حدود دو میلیون و ۶۴۹ هزار فقره تسهیلات با میانگین پرداخت هر فقره ۸۰ میلیون تومان پرداخت شده است.
این آمار نشان داده است كه بیشترین تسهیلات پرداختی بانك ها در بخش خدمات و بعد از آن صنعت و معدن بوده است؛ به طوریكه ۲۱۵ هزار میلیارد تومان تسهیلات به بخش خدمات و ۱۹۰ هزار میلیارد تومان در بخش صنعت و معدن پرداخت شده است.
كمترین تسهیلات را هم در این مدت بخش مسكن و ساختمان به خود مختص كرده است و در مجموع در ۹ ماهه سالجاری ۳.۱ درصد از كل تسهیلات پرداختی بانك ها برای خرید مسكن مصرف شده است؛ در واقع كمتر از ۲۰ هزار میلیارد تومان برای خرید مسكن پرداخت شده است.1398/11/06
21:59:52
5.0 / 5
4232
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳

لینک دوستان بازاری

بازاری

تگهای بازاری

baazari.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازاری محفوظ است

بازاری

بازار فروش کالا